Cizinci v Kladně někdo vykradl auto
Kladno – Na noc z neděle na pondělí nejspíše nebude v dobrém vzpomínat třiapadesátiletý cizinec, který trvale žije v České republice. Muž totiž pozdě odpoledne zaparkoval v Italské ulici v Kladně na parkovišti u obchodního domu své auto Škoda Octavia, přičemž se k němu vrátil druhý den ráno. To zjistil, že někdo přes noc poškodil zámek u vozidla, a následně z něj ukradl navigaci a panel autorádia. Škoda byla vyčíslena na pět tisíc korun. Případ je prošetřován jako přečin krádeže a pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Zloděj ve Pcherách natropil škodu za dvanáct tisíc korun
Pchery – Kladenským policistům oznámil třiatřicetiletý muž, že mu v době od 12. června do 14. července vnikl na oplacený pozemek parcely ve Pcherách zloděj. „Z něj odcizil zaparkované přípojné vozidlo tovární značky Maro Kralovice, bez registrační značky, v hodnotě šesti tisíc korun. Dále zmizely ze zde umístěných vozidel měděné svazky kabeláže, dvě sady kompletních hliníkových kol a registrační značka 1L2 6387,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková. Celkem byla škoda vyčíslena na dvanáct tisíc tři sta korun. Případ je prošetřován jako přečin krádeže a pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Za krádež nářadí hrozí pachateli dvouleté vězení
Nové Strašecí – Neznámý pachatel si jako svoji kořist vyhlédl stavbu nové čistírny odpadních vod u Nového Strašecí. Předběžná škoda je vyčíslena na 23 tisíc korun. Právě uvnitř stavby dělníci ponechávali přes noc pracovní nářadí jako například hliníkové lešení. „Pachatel do objektu vnikl v noci z pondělí 29. na úterý 30. července a z rozestavené nemovitosti odcizil nářadí, kabely, lešení, hliníkové schůdky, vodní čerpadlo a další věci v hodnotě 23 tisíc korun,“ doplnila policistka Michaela Nováková s tím, že policisté uvítají informace od případných svědků buď na oddělení v Novém Strašecí, nebo také na tísňové lince 158. Pachateli hrozí až dvouleté vězení.

Vandal posprejoval v Kladně vagón
Kladno – Poškození železničního vagónu oznámil na policii jeden z pracovníků Českých drah. Ten strážcům zákona sdělil, že v sobotu 27. července v době od 1 do 2.30 hodin někdo posprejoval vagón obrazci o délce asi dvanácti metrů. K události došlo na kladenském vlakovém nádraží v ulici Milady Horákové. „Případ je prošetřován jako přečin poškození cizí věci a pachateli hrozí trest odnětí svobody na jeden rok,“ sdělila k případu kladenská policejní mluvčí Michaela Nováková.