Zloděj v solné jeskyni

Neznámý pachatel se vloupal do solné jeskyně v kladenské Váňově ulici. Odcizil notebook a odešel. Poškozením dveří a ukradením počítače způsobil škodu ve výši 11 tisíc korun. Policisté případ prošetřují jako podezření z trestných činů krádeže vloupáním a poškození cizí věci. Po pachateli pátrají. Událost se stala mezi 5. až 8. zářím. Policie proto žádá svědky události, aby poskytli informace k pachateli na policejní služebnu nebo na linku 158.

Opilec boural a ujel

V neděli v nočních hodinách oznámil na policii čtyřiapadesátiletý muž z Berounska dopravní nehodu v areálu Sletiště. Neznámý muž při couvání s dodávkou narazil do jiného auta a chtěl ujet. Naštěstí zasáhli strážníci.Ti neukázněného řidiče zastavili a vyzvali k dechové zkoušce. Byla pozitivní. Šofér nadýchal 1,71 promile alkoholu v dechu. Jednalo se o sedmadvacetiletého muže z Prahy. Vzniklá škoda byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun. Řidič je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí mu až tři roky vězení.

Poškozený autobus

Policisté prošetřují případ poškozeného autobusu, ke kterému došlo uplynulou sobotu v Kladně. Dosud neznámý pachatel jen několik minut po desáté hodině poškodil na náměstí Svobody dvě skleněné výplně pravých bočních oken a skleněnou výplň pravých předních dveří u autobusu městské hromadné dopravy. Škoda byla předběžně vyčíslena na 30 tisíc korun. "Policisté po pachateli pátrají a velmi uvítají spolupráci svědků události. Případ je prošetřován jako podezření z trestného činu poškození cizí věci," vyzývá i v tomto případě veřejnost kladenská policejní mluvčí Jana Šteinerová.