Na krádež kabelky stačilo zloději pouhých pět minut

Dvaačtyřicetiletá žena doplatila na svou nepozornost, když jí v neděli 15. září někdo v nestřežený okamžik ukradl z auta BMW kabelku. Žena nechala automobil odemčený, čehož v době od 15.40 do 15.45 hodin využil zloděj. Stalo se tak v hřebečské Bezručově ulici. V kožené kabelce měla žena peněženku s doklady, platební kartou a mobilním telefonem. Škoda byla vyčíslena na téměř 24 tisíc korun. Případ je prošetřován jako přečin krádeže a přečin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Neměl řidičák, usedl za volant a navíc byl opilý

Policisté ve Slaném v Pastýřské ulici v rámci pravidelné kontroly zastavili odpoledne osobní vozidlo Škoda Felicia. Za volantem seděl čtyřiapadesátiletý muž ze Slánska, který byl hlídkou vyzván k předložení dokladů od vozidla a řidičáku. Policejní výzvě šofér vyhověl, avšak nepředložil řidičské oprávnění s odůvodněním, že ho nevlastní. „Následně byl muž požádán, aby se podrobil dechové zkoušce na alkohol, čemuž vyhověl. Byly mu naměřeny hodnoty 1,24 a 1,35 promile alkoholu v dechu. Poté byl převezen na lékařské vyšetření ve slánské nemocnici spojené s odběrem biologického materiálu. Skutek je šetřen jako přečin ohrožení pod vlivem návykové látky a podezřelému muži hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok,“ řekla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Vandal zničil dveře bufetu

Správce Zimního stadionu Kladno oznámil, že v budově u hokejbalového hřiště poškodil neznámý pachatel dveře bufetu. K poškození došlo v noci z 7. na 8. září v době od 19:00 do 8:15 hodin. Vandal hodil na dveře kus betonu, který prorazil vnější plášť dveří a popraskalo i sklo. Sportovním areálům města Kladna byla způsobena škoda za 10 tisíc korun. Případ je prošetřován jako přečin poškození cizí věci a pachateli hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. Aby se podařilo pachatele vypátrat a následně zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od svědků.