Motorka zmizela za padesát minut

Kladno – Na policejní služebnu oznámil sedmadvacetiletý muž, že mu někdo ukradl z kladenské Poděbradovy ulice motocykl. Stalo se tak v sobotu 6. července v době od 17 do 17.50 hodin, přičemž se jednalo o zelený stroj značky Kawasaki Ninja ZX-10R. Motorka neměla registrační značku, výrobní číslo je JKAZXT00CCA020187. Škoda byla vyčíslena na sto deset tisíc korun. Případ je prošetřován jako přečin krádeže a pachateli hrozí odnětí svobody na jeden rok až pět let. Po motocyklu je vyhlášeno celostátní pátrání.

Kladenští strážníci našli ženu, po které pátrala policie

Kladno – Při kontrole osob, které v kladenské Štěchově ulici znečišťovaly veřejné prostranství, narazili strážníci Městské policie Kladno na ženu, která odpovídala popisu osoby, hledané Policií České republiky. „Hlídka ženu vyzvala k předložení dokladu totožnosti. Na výzvu strážníků odpověděla, že žádné doklady u sebe nemá. Čtyřiadvacetiletá žena sdělila, že si je vědoma toho, že jí hledá policie,“ uvedla mluvčí MP Kladno Alena Purkytová. Proto hlídka ženu naložila do služebního vozidla a převezla na obvodní oddělení policie. Zde si jí policisté převzali k dalším úkonům, protože na ženu byl vydaný příkaz k zatčení.

Cílem zloděje se stala stavební buňka s nářadím

Doksy – Policie šetří krádež, která se stala v době od odpoledne 5. července do rána 8. července v obci Doksy. V místní Javorové ulici vnikl na volně přístupný pozemek, kde je umístěna stavební buňka, zatím pachatel. Ten po překonání visacího zámku vnikl do buňky, ze které následně ukradl rozbrušovačku, příklepovou vrtačku a aku vrtačku. Stavební firmě tak způsobil škodu ve dvanácti tisíc korun. Skutek je prošetřován jako přečin krádeže a pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.