V Unhošti v ulici v Topolech odcizil pro změnu neznámý pachatel ze soukromého pozemku dvě jízdní kola s tachometry a brašnami. Způsobená škoda je ve výši 43 tisíc korun. Policie i po tomto pachateli pátrá.

Policie neustále upozorňuje řidiče, že návykové látky za volant nepatří. S tím si však nelámal hlavu šofér na Kladensku a před jízdou klidně užil drogy. Ve Velké Dobré prováděla policejní hlídka silniční kontrolu u devatenáctiletého řidiče bavoráku. Něco se jim na jeho chování nelíbilo a zdál se jim podezřelý. Mladíka proto vyzvali, aby se podrobil testu na drogy. Netrvalo dlouho a výsledek se ukázal být pozitivní na zakázané psychotropní a omamné látky. „Za své jednání je řidič nyní podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí maximální trest odnětí svobody ve výši jeden rok,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Na základě oznámení vyjeli policisté ze Zlonic k obci Skůry, kde měl silnice brázdit podnapilý řidič. Podezřelé auto skutečně objevili. Nedaleko odstaveného vozu se nacházel řidič ve věku dvaatřiceti let ze Slánska. Policisté muže vyzvali k dechové zkoušce, která byla s pozitivním výsledkem 3,42 promile alkoholu v dechu. Dotyčný nezapíral a přiznal se, že auto před tím řídil. „Dále bylo jištěno, že muž usedl za volant nejen pod vlivem alkoholu, ale i v čase, když řídit nesměl, neboť má vyslovený zákaz řízení motorových vozidel do roku 2023. Muž je podezřelý ze dvou trestných činů, za což mu hrozí vězení až na dva roky,“ řekla policejní mluvčí Jana Šteinerová.