Dealera drog dopadli, prodával je desítkám lidí
Kladensko – Až pět let za mřížemi hrozí pětačtyřicetiletému muži z Kladenska, který podle policie distribuoval ve Stochově a Slaném drogy marihuanu a pervitin. „Muž byl následně obviněn z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy," potvrdila kladenská policejní mluvčí Jana Šteinerová. Policisté činnost dealera drog sledovali od roku 2013. Omamné látky poskytoval jako dar nebo za úplatu nejméně ve čtyřiceti případech, přičemž minimálně jedna žena mu za drogy poskytovala sexuální služby.

Sousedská návštěva skončila kvůli hádce ranou do hlavy
Kladno – Policejní hlídka vyjížděla do ulice Gen. Eliáše v Kladně, kde zasahovala u případu znesvářených sousedů. Věc začala poměrně nevinně. Třicetiletý muž byl se svou přítelkyní a o šest let starším sousedem na společné návštěvě. Tam muži popili v přátelské náladě alkohol, ale cestou domů se začali hádat o správné výchově psa. Výměna názorů pokračovala i před domem, takže se přítelkyně rozloučila a oba muže opustila. Z domu ale uslyšela velkou ránu, vyběhla proto ven. Tam ležel její přítel na zemi se zakrvácenou hlavou a soused utíkal domů. Zraněného ošetřili přivolaní záchranáři a odvezli do nemocnice, přičemž šestatřicetiletý soused odmítal s policisty komunikovat. Přesto je nyní podezřelý z ublížení na zdraví.

Vandal poškodil v Otvovicích zeleň
Otvovice – Značnou, avšak dodnes nevyčíslenou škodu, způsobil neznámý pachatel v Otvovicích na Kladensku. A to jak obci, tak majitelce soukromého pozemku tím, že poškodil travnatou plochu a stromy. Patrně použitím agresivního chemického prostředku zlikvidoval neznámý člověk trávu na obecním pozemku a čtyři vzrostlé jasany. Ženě na plotě soukromé zahrady v sousedství následně uschly břečťan a ořešák. Policisté případ prošetřují jako podezření z trestného činu poškození a ohrožení životního prostředí z nedbalosti. Za tento skutek hrozí pachateli maximální trest odnětí svobody ve výši až šest měsíců.

Noční zloději byli přistiženi při činu
Kladno – Policisté při noční kontrole odhalili dvojici zlodějů. Policejní hlídka v kladenské ulici Lapák zaslechla v bývalém areálu hotelu velké rány a hluk. Při propátrávání okolí policisté zaznamenali z areálu hotelu odcházející dvě osoby. Dvojice mužů byla vyzvána k prokázání totožnosti, následně bylo zjištěno, že se jedná o muže z Mělnicka ve věku sedmadvacet a osmadvacet let, kteří se již v minulosti dopustili trestné činnosti. Policisté nalezli u mladšího z pachatelů v igelitové tašce sedmnáct kusů elektro jističů a pojistnou skříňku. Hodnota ukradených věcí byla předběžně vyčíslena na dva tisíce korun. V současné době jsou oba muži podezřelí z trestného činu krádeže. Sedmadvacetiletý muž byl umístěn do policejní cely, neboť byl v posledních třech letech za takový trestný čin odsouzen a nyní je prošetřován z dalších dvou skutků. Policisté podali na Okresní státní zastupitelství podnět na návrh vzetí podezřelého muže do vazby.