Ujíždějícího řidiče honili policisté autem po Kladně
Kladno – Policisté prošetřují nehodu, která se stala v Arménské ulici. Řidič Škody Octavia ujížděl před hlídkou, která ho chtěla v Americké ulici zkontrolovat. Šofér při tom narazil do vodicí tabule a pokračoval po trávě. Následně naboural do lampy veřejného osvětlení. Až poté ho policisté zastavili. Dechová zkouška ukázala hodnotu 1,88 a 1,85 promile. Dále bylo zjištěno, že čtyřiadvacetiletý mladík má zákaz řízení všech motorových vozidel už od března. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Škoda byla vyčíslena na 58 tisíc korun. Pachateli hrozí trest odnětí svobody až na tři roky. 

Recidivista v podmínce opět kradl, nyní mu hrozí vězení
Ostraha obchodního domu zadržela při krádeži dalšího recidivistu. Ostraha obchodního domu v Americké ulici oznámila na policii, že zadržela muže, který odcizil z regálu láhev vodky. Policisté třiadvacetiletého muže z Kladna zadrželi a ve zkráceném přípravném řízení mu sdělili podezření z krádeže, za což mu hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři roky. Ukázalo se totiž, že byl v listopadu loňského roku pro krádež už odsouzený k podmíněnému trestu se zkušební dobou do května roku 2020. 

Krkavčí matka 
Kladno – Policisté z Kladna přijali oznámení od třiačtyřicetileté ženy pro podezření ze zanedbání povinné výživy. „Tohoto trestného činu se měla dopustit její třiadvacetiletá dcera. Ta od dubna letošního roku do současné doby neplatí výživné na svého tříletého syna, který byl svěřen do výchovy oznamovatelce. Rozhodnutím Okresního soudu v Kladně má podezřelá platit částku 2 500 korun měsíčně. Dluh na výživném se za výše uvedené období vyšplhal na 12 500 korun,,“ potvrdila policejní mluvčí Michaela Nováková. Nezodpovědné matce hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. 

Bagr za více než půl milionu korun zmizel
Kladno – Kladenští policisté vyšetřují krádež bagru. Zatím nezjištěný pachatel odcizil stroj z neděle na pondělí z parkoviště vedle stavby v Kladně v ulici Gen. Selnera. Jedná se o pásový bagr značky Caterpilar 303.5D. Jeho hodnota byla vyčíslena na šest set tisíc korun. Bagr měl nasazenou hydraulickou svahovací lžíci v současné hodnotě devadesát tisíc korun. Je velmi pravděpodobné, že bagr ujel pouze několik metrů z parkoviště a následně byl naložen na jiné vozidlo. Policisté po stavebním stroji pátrají a případně svědky žádají o spolupráci. 


Policisté po odcizeném stavebním stroji intenzivně pátrají. Skutek je prošetřován jako krádež a pachateli hrozí trest odnětí svobody na dva roky až osm let.
"Aby se podařilo odcizený bagr vypátrat a následně zadržet zloděje, přivítali by policisté jakékoliv informace od svědků, kteří spatřili pohyb podezřelých osoby, či přímo zloděje, jak zcizuje stavební stroj. Také uvítají zprávy o pohybu tohoto bagru. Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Kladno - Kročehlavy, nebo mohou kontaktovat vyšetřovatele případu na telefonním čísle 974 873 567. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158," žádá o spolupráci mluvčí policie Michaela Nováková.