Strážníci pomohli při nalezení ukradeného psa
Kladno – Pořadatel výstavy psů, která se konala o víkendu v Kladně na Sletišti, oznámil, že jednomu z vystavovatelů byl odcizen pes. Strážníci na místě zjistili popis zvířete a začali ho hledat. Podle popisu a předložených dokladů se jednalo o štěně jagdteriera – Německého loveckého teriéra. Bohužel, se strážníkům psa nepodařilo najít. Hodnota odcizeného zvířete byla majitelem vyčíslena na šest tisíc korun. Následně v sobotu večer přijal operátor oznámení, že majitelce domu v Karlově ulici pro změnu někdo přehodil přes plot černého křížence i s vodítkem. Na místo vyjeli strážníci a od oznamovatelky psa převzali, ten byl umístěn do odchytových kotců. Jeden ze strážníků, který v neděli ráno nastoupil do zaměstnání, si všiml, že pes odpovídá popisu odcizeného zvířete z výstavy. Strážníci ihned vyrozuměli majitele, který podle fotografie potvrdil, že se je to opravdu jeho pes. Ještě v neděli se odcizené zvíře vrátilo ke svému majiteli.

Na Vyhaslém v Kladně byla hádka a střílelo se
Kladno – Žena zatelefonovala na Městskou policii v Kladně, že se před jedním z domů Na Vyhaslém hádá skupina šesti lidí a že zaslechla také výstřel. Na místo vyrazily ihned dvě hlídky strážníků a zároveň byla vyrozuměna i Policie České republiky. „Strážníci při příjezdu zjistili skupinu pěti osob, z nichž jedna odhodila nějakou věc pod zaparkované vozidlo. Jeden ze strážníků viděl, že se jedná o krátkou střelnou zbraň. Třicetiletý muž z Hostivic se přiznal, že ze zbraně vystřelil do vzduchu. Při výstřelu se naštěstí nikomu nic nestalo,“ řekl mluvčí kladenských strážníků Milan Krupka. Policisté si po příjezdu převzali čtyři muže a jednu ženu k došetření případu.

Dvěma zlodějům ze Dřetovic hrozí vězení až na tři roky
Dřetovice – Dva pachatelé vnikli společně na pozemek rodinného domu v obci Dřetovice. Ze zahrady následně odcizili vodní čerpadlo, mini bike, vzduchovou pistoli a sadu nářadí. Tím způsobili majiteli škodu za více ne 9,5 tisíce korun. Následným policejním šetřením bylo zjištěno, že podezřelými pachateli byli dva muži ve věku třicet a pětadvacet let z Kladenska. Starší z dvojice se krádeže dopustil, i přestože byl v letošním roce Okresním soudem Kladno odsouzen za jinou krádež k odnětí svobody podmíněně na sedm měsíců se zkušební dobou do srpna 2018. Policisté v současné době případ prošetřují a oba muži jsou podezřelí z trestných činů krádeže a porušování domovní svobody, za které jim hrozí maximální trest odnětí svobody na tři roky.