Z bagru ukradl přes dvě stě litrů nafty, policii neunikl

Kladensko – Policisté vyjížděli na staveniště mezi Pavlovem a Hostouní kvůli údajné krádeži nafty. U jednoho ze strojů následně nalezli naplněné kanystry s pohonnými hmotami a z nádrže bagru visící hadici. Dále zaznamenali na přilehlé silnici vozidlo, v jehož nákladovém prostoru se nacházely dva stejné již naplněné kanystry. Následně se na místo činu dostavil také podezřelý muž, který měl na oděvu skvrny od nafty. Z nádrže bagru bylo ukradeno celkem 222,5 litru nafty v hodnotě asi 5 tisíc korun. Muž je nyní podezřelý z trestného činu krádeže.

Zloděj ze strojovny zcizil nářadí za 23 tisíc korun

Kladno – Policisté prošetřují případ krádeže, který se stal v katastru města Klada v ulici U Kožovy hory. „Dosud neznámý pachatel se tam vloupal do strojovny objektu jedné kladenské společnosti. Po vniknutí do strojovny použil pachatel značného násilí a došlo k vloupání do skříněk, odkud bylo odcizeno nářadí. Svým jednáním způsobil společnosti škodu, která byla předběžně vyčíslena na necelých 23 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová. Případ je prošetřován jako podezření z trestného činu krádeže vloupáním.

Nedbali na zákaz řízení, teď budou řidiči pykat

Kladensko – Porušení zákazu řízení zjistili policisté u dvou řidičů. Jedním z hříšníků byl pětačtyřicetiletý muž z Litoměřicka. Hlídka při kontrolní činnosti v Černuci zastavila osobní vozidlo, u jehož řidiče byl zjištěn zákaz řízení motorových vozidel od letošního ledna do listopadu příštího roku. Dále policisté kontrolovali osobní vozidlo v kladenské ulici Sportovců. Šetřením bylo zjištěno, že dvaadvacetiletý muž z Kladenska má platný zákaz řízení vysloven rozhodnutím Magistrátu města Kladno v době od listopadu 2016 do letošního března.