Kriminálka a následně i uniformovaní policisté si před jedním z bytových domů v historickém jádru města naproti základní škole počkali na distributory i zákazníky až do setmění. A vyplatilo se.

Nádraží ve Slaném bylo po rekonstrukci ve středu slavnostně otevřeno.
Lokálky z Loun do Slaného zůstanou, ale bude jich jezdit o polovinu méně

Jak potvrdila Kladenskému deníku mluvčí středočeských policistů Barbora Schneeweissová, na místě bylo zajištěno hned několik lidí. „Po dlouhodobém rozpracování a zajištění důkazů ze strany slánských kriminalistů tito provedli na místě domovní prohlídku a zajistili několik osob podezřelých z výroby a distribuce omamných a psychotropních látek. Následně budou probíhat procesní úkony v trestním řízení,“ uzavřela policejní mluvčí.

Drogy v domě prodávali roky

Na případu kriminalisté pracují i ve středu. Policejní mluvčí Michaela Richterová dopnila: „Při domovní prohlídce byly zajištěny drogy, které byly předány na expertizu. Jednalo se jak o bílou krystalickou látku, tak látky rostlinného původu. Nadále probíhají procesní úkony, výslechy. Zadržené osoby jsou v současné době v celách předběžného zadržení.“

Kolik lidí police celkem zadržela, zatím z taktických důvodů sdělovat nechce. Do konce týdne by mělo být kompletně hotovo.

Dopravní nehoda u Kačice na Kladensku 15. února 2023
U Kačice se střetly dva osobní vozy, jedna řidička je lehce zraněná

Jak zjistil Kladenský deník od obyvatel ze sousedství, podivné návštěvy se v domě střídaly roky. „Já to pozoruju určitě deset let. Ten dům byl jak průchoďák. Dříve v tom baráku fungovala hospoda U Koně, ale už tam dlouho není. Drogy se v tom domě podle mých informací distribuovaly v dané hodiny a dealeři měli dokonce i k tomu určené zaměstnance. Je dobře, že už se tím slánská kriminálka začala zabývat a dopadli je. I když chápu, že museli mít připravené důkazy a jít najisto,“ řekl muž ze sousedství.