Strážníky přivolal pracovník jednoho kladenského obchodního domu s tím, že u nich na prodejně došlo k potyčce mezi zákazníky. Městští policisté na místě zjistili, že k události došlo ve chvíli, kdy zákazníci čekali ve frontě u pokladny.

"Vše začalo tím, že se mladší z žen vysmrkala. To se nelíbilo seniorce, která stála ve frontě před ní. Ta jí upozornila, že když je nemocná, nemá chodit mezi ostatní lidi, a chtěla po ženě, aby ustoupila dozadu. Mladší žena seniorce sdělila, že není nemocná, jen se prostě potřebovala vysmrkat," uvedla mluvčí kladenských strážníků Alena Purkytová. 

Ilustrační snímek
Kladenskou školačku zkopaly spolužačky. Drsný útok si natáčely na mobil

Do slovní přestřelky vstoupili také muži. "Manžel seniorky začal ženě vulgárně nadávat. Té se její partner zastal, a to tím nejhorším způsobem, jakým mohl. Seniora uchopil za svetr, vyvlekl ho mimo stojící zákazníky a tam ho hřbetem ruky udeřil do obličeje. V tu chvíli zasáhla ochranka obchodu. Všechny aktéry konfliktu vyvedla z prodejny na parkoviště a vedoucí obchodu přivolala na místo strážníky," popsala dále mluvčí. 

Strážníci několikrát nabídli napadenému muži, že přivolají na místo lékařskou pomoc. To senior odmítl. Protože jsou oba muži podezřelí ze spáchání přestupku proti občanskému soužití, strážníci případ předali k dořešení správnímu orgánu.