Slaný/ Loupežné přepadení za bílého dne zažila na ulici o uplynulých svátcích třiaosmdesátiletá žena ze Slaného. I přes svůj úctyhodný věk měla ale pro strach uděláno, duchapřítomně dokázala zavolat na služebnu městské policie a společně se strážníky do pěti minut usvědčit pachatele hanebného činu.

„V 8.25 hodin oznámila telefonicky žena, že byla přepadena v Soukenické ulici, lupič jí vytrhl tašku i s finanční hotovostí a utekl. Operační strážník pojal podezření, že by se mohlo jednat o muže z Kralup nad Vltavou, kterého před tím monitoroval kamerou a strážníci s ním řešili problém již předešlý den,“ uvedl vedoucí Městské policie ve Slaném Pavel Štěpánek.

Blesková akce, jež trvala pouhých pět minut, skončila nakonec na slánském autobusovém nádraží. „Strážníci získali od ženy popis muže, kterého se vydali hledat k odjezdu autobusů, neboť bylo zřejmé, že by mohl z města neprodleně odcestovat. V 8.30 hodin ho na autobusovém nádraží skutečně dostihli a omezili na osobní svobodě. Nepokoušel se ani zapírat,“ doplnil Pavel Štěpánek. Po zadržení ho navíc přepadená důchodkyně identifikovala.

„Dvacetiletý muž z Kralup nad Vltavou, jehozadrželi slánští strážníci, byl předán republikovým policistům. Ti provedli prvotní a procesní úkony. Celý případ je veden ve zkráceném přípravném řízení jako podezření z trestného činu krádeže. Vzniklá škoda je 650 korun. Ke zranění osoby nedošlo a předmětem šetření je i to, zda se pachatel již v minulosti nedopustil obdobné trestné činnosti,“ uvedla včera odpoledne Kladenskému deníku policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Zda jde pouze o shodu náhod nebo se jedná o stejného pachatele, jenž přepadl ve Slaném důchodkyni před penzionem Na Sadech šestého března, je stále předmětem šetření. „Pokud by to byl on, tak by se nám všem velice ulevilo. S podobným výtečníkem mám své zkušenosti a už bychom byli rádi, kdyby byl za mřížemi,“ uvedla Jana H. ze Slaného.