S pistolí na těle mu vydala veškerou hotovost nastřádanou za několik dní v trezoru a poté se na jeho povel přesunula do vedlejší místnosti, kde jí poručil vyčkat deset minut, než zmizí.

Čerpací stanice uprostřed obce je jindy velmi frekventovaným místem a za celou dobu své existence ještě navíc nikdy přepadena nebyla. I tak se žena z nedělního ranního šoku bude vzpamatovávat jen stěží.

„Na podrobnosti jsem se jí nevyptával, protože na tom nebyla dobře. Jen mi říkala, že nemohla vůbec spát a včera si šla k lékaři pro něco na uklidnění. Je to nepříjemné a doufám, že po několika dnech volna se bude chtít do práce vrátit. Dělá u nás již pět let,“ uvedl nájemce čerpací stanice v Tuchlovicích František Uher.

Podle svých slov ani on nestojí o přílišnou publicitu a o finanční ztrátě hovoří více méně v klidu. „Podívejte se, peníze jsou jenom potištěné papírky, já jsem pojištěný a rozhodně by nebylo dobré, kdyby mu je pracovnice odmítla dát. Riskovat kvůli tomu život, jako to udělala ta paní v Kladně, která umlátila zloděje láhví, by opravdu nebylo na místě,“ doplnil k případu nájemce čerpadla. Kolik peněz si výtečník z místa činu odnesl ještě ani sám v pondělí dopoledne nevěděl.

„Kvůli tomu, že byly banky mezi svátky zavřené, měli jsme v trezoru tržbu za několik dní. O kolik jsme ale přišli, zatím nevím. Ještě děláme inventuru,“ doplnil František Uher.

Zda čerpadlo navštívil lupič profesionál nebo úplný začátečník je nyní předmětem zkoumání a starostí kriminalistů. Jisté je, že ženě nesebral ani mobilní telefon, za svoje chování se jí omlouval a v místě kam ji poslal, aby čekala až odejde, ji nakonec ani nezamkl.

„Podle toho, co mi prodavačka říkala, měl muž zamaskovaný obličej šátkem, byly mu vidět pouze oči, oblečení měl slušné a rozhodně to nebyl žádný vágus. K čerpadlu ale přímo autem nepřijel,“ uzavřel František Uher.

Policie k případu ještě doplnila. „Pachatel mířil zbraní na obsluhu a požadoval otevření pokladny, odkud vzal několik desítek tisíc korun. Po celou dobu se obsluze omlouval, že jinak nemůže a následně jí nařídil, aby šla do skladu a tam zůstala deset minut. Potom z místa odešel. Ke zranění osob nedošlo. Po pachateli loupeže policisté pátrají,“ sdělila kladenská policejní mluvčí Jana Dětská.