"Nepostupoval však dle zákona a platných předpisů a o celé záležitosti včas neinformoval příslušné orgány. Vzniklo tak podezření, že mohlo dojít k nelegálnímu prodeji lvů, případně k jejich usmrcení a následnému obchodu s jejich pozůstatky. Toto podezření však vyvrátila provedená pitva a výsledky znaleckých posudků," uvedl mluvčí policie Pavel Truxa.

V květnu místostarosta Smečna Tomáš Burda Deníku potvrdil, že pozemek, kde byly šelmy nalezeny, je na odlehlém místě, vzdáleném několik kilometrů od centra města, přesto spadá do jejich katastrálního území. „Pozemek byl dlouhé roky neužívaný a zhruba před rokem ho někdo oplotil. Od té doby jsme tam vídali i zaparkovanou bílou dodávku. Domnívali jsme se, že travnatý prostor chce někdo užívat například jako pastvinu, ale dál se nic nedělo," řekl s tím, že nález zvířecích těl, který učinili tamější dobrovolní hasiči, všechny překvapil. 

Podle informací Deníku měla být mrtvá zvířata zakopaná poměrně mělko v zemi, asi jen 40 centimetrů pod povrchem, a ještě i po jejich exhumaci byl v okolí cítit nepříjemný hnilobný zápach.

Kromě bílé dodávky bez registračních značek se na pozemku nacházely pod modrou igelitovou plachtou části mobilních plotových systémů v pevném rámu i bedny s neznámým obsahem.