Ve středu se nám podařilo Kladeňáka Ladislava Malého zastihnout, ale podle přepokladů se k případu vyjádřit nechtěl. "Není to nic proti vám, Kladenský deník mám rád, ale v tuhle chvíli se opravdu vyjádřit nechci. Podnikáme určité právní kroky, takže až později. Každopádně se vinen necítím," uvedl Malý, který prožil v úterý jeden z nejhorších dnů v životě. "Nepřál bych vám to zažít," ulevil si.

Podrobnosti k celému případu zatímnechtějí sdělit ani policisté. „Státní zastupitelství totiž uvalilo na případ informační embargo,“ vysvětlila mluvčí kriminální policie Pavla Kopecká.

Podle zatím nepotvrzených informací je uvedená trojicepodezřelá z trestného činu krácení daně a poplatků. Jen Malému bylo ale podle serveru novinky.cz sděleno obvinění.

Informaci potvrdila mluvčí městského státního zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová. „Zadrželi jsme tři členy statutárního orgánu obchodní společnosti, která zajišťuje servisní činnost ve fotbale. Trojice je podezřelá z trestného činu krácení daně, poplatku a jiné povinné platby. Všichni tři budou po výslechu propuštěni a případné vyšetřování bude vedeno na svobodě,“ řekla Zenklová.

Všem podezřelým tak nyní hrozí, že za mřížemi stráví až dvanáct let.

Padlo už i první obvinění. „Jednoho z podezřelých, které jsme dne vyslechli, jsme obvinili. O koho přesně šlo však nemohu prozradit,“ dodala Zenklová.

Zdroj blízký rodině Ladislava Malého potvrdil, že opravdu došlo k jeho zadržení, a to v úterních ranních hodinách. O důvodu nebyla rodina informována stejně jako sám zadržený. „Je to pro nás šok. Myslíme, že jde o nedorozumnění, už proto, že pánové Mokrý a Chvála nepatřili mezi jeho přátele. Naopak,“ dodal blízký příbuzný zatčeného.

Sportovní ředitel fotbalového SK Kladno Eduard Novák byl také hodně překvapený. „Pokud se něco stalo, tak to určitě není v souvislosti s SK Kladno,“ komentoval krátce.

Ladislav Malý v minulosti působil také jako vládní zmocněnec při stavbě Sazka areny a stále je členem Českého olympijského výboru za Český svaz juda.

Jiří NAGY, Rudolf MUZIKA