Náročné týdny a měsíce nyní čekají kladenské kriminalisty zabývající se případem gangu, který se zaměřoval na prodej součástek z kradených vozidel značky Škoda. Do policejního depozitu v bývalých slánských kasárnách už z různých míst na Kladensku a Praze–západ svezli patnáct kompletních automobilů, které byly v minulosti pravděpodobně odcizeny původním majitelům, a součástky z přibližně čtyřiceti dalších vozů.

Čtveřici podezřelých Kladeňáků policisté zadrželi 8. července při akci s krycím názvem Max. Předcházela jí přibližně roční práce na shromažďování potřebných důkazů, při níž se v minulých měsících policistům podařilo vypátrat osmnáct odcizených automobilů.

Z původní čtveřice zadržených byli dva muži obvinění z trestného činu legalizace výnosu z trestné činnosti. Jedná se o majitele autovrakoviště na okraji hlavního města a jeho nejbližšího kumpána. „Oba byli eskortováni do vazební věznice v Ruzyni. Zbývající dva muži byli propuštění na svobodu a obviněni z trestného činu nebyli,“ informovala mluvčí kladenské policie Jana Šteinerová.

Není však stále vyloučeno, že stíhaných může být v budoucnu více. Kriminalisté totiž pátrají nejen po původu objevených aut a velkého množství náhradních dílů, ale i po pachatelích krádeží těchto vozů.

Podle počtu objevených automobilů a náhradních součástek policisté v současnosti odhadují škodu na několik desítek milionů korun. Podezřelým mužům hrozí, že stráví příštích dvanáct let v base.