uže, který podal trestní oznámení kvůli nevrácené půjčce, se však soudu nedaří vyslechnout. Ve středu bylo jednání už potřetí odročeno kvůli tomu, že k soudu nepřišel. Bez jeho výpovědi se přitom případ nepohne z místa. „Podané trestní oznámení nelze použít jako důkaz,“ konstatovala soudkyně.

Obžalovanou je Květa Minaříková, jejíž jméno vešlo před časem ve známost v souvislosti s jednáním kladenského soudu. Ten bývalé městské úřednici udělil podmínku kvůli vystavování řidičských průkazů s falešnými oprávněními. Aktuálně projednávaná kauza ale s tímto případem nesouvisí.

Obžalovaná má ale jiný názor. „Ten člověk figuroval i v té předchozí kauze,“ řekla Deníku. „Obvinil mě z toho, že mi půjčil peníze, které jsem nevrátila. To ale není pravda. Proč myslíte, že se sem nedostavil?“ doplnila.

Další pokus o pokračování v soudním jednání naplánovala Chrdleová na konec dubna. Připouští však, že netuší, zda se svědkem, na jehož výslechu trvají obhajoba i státní zástupce, si konečně bude moci promluvit. „Byl obeslán poštou – a nedostavil se. Proto mu byla udělena pořádková pokuta – nepodařilo se mu ale doručit ani pokutu, ani předvolání,“ konstatovala s tím, že nepomohla ani opakovaná spolupráce s policií. „Když ho policisté nezastihli na dvou adresách, předali jsme jim seznam všech možných adres nejen ze spisu, ale i z internetu. Objeli je všechny, ale marně,“ pokrčila soudkyně rameny. „Přiznám se, že už nevím, jak postupovat, abych jeho přítomnost zajistila,“ posteskla si.