Spletitý případ začal v brzkých ranních hodinách, kdy byli policisté z oddělení hlídkové služby vysláni do Smetanovy ulice ve Slaném. Zde se někdo vloupal do rodinného domu a nebylo navíc vyloučeno, že se pachatel ještě nenachází uvnitř.

„Zloděj už sice z domu utekl, ale policisté získali popis podezřelého. Vzhledem k místní znalosti vytipovali osobu, která se pravděpodobně tohoto trestného činu dopustila. Na pomoc byl povolán také kynolog a hlídky prohledávaly ulici a její okolí," uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová. 

V té době bylo nahlášeno další vloupání do domu. Pachatel si tentokrát vybral budovu v Riegrově ulici. „Zde byl při útěku spatřen mladík odpovídající popisu," doplnila mluvčí Šteinerová.

Hlídky včetně psovoda se přesunuly do zmíněné Riegrovy ulice, když krátce před čtvrtou hodinou bylo oznámeno další vloupání do rodinného domu, a to v Chadalíkově ulici. I v tomto případě se opět popis shodoval s popisem pachatele z předešlých vloupání. Ovšem tentokrát mladík z místa činu odjel na kole.

„Vzhledem k tomu, že se podezřelý začal pohybovat na kole a k vloupání si ve všech třech případech vybral rodinné domy na opačném konci města, rozhodli se policisté zkontrolovat Slaný-Kvíček, kde se taktéž nachází mnoho rodinných domů," uvedla Jana Šteinerová.
Operační důstojník tedy vyslal policejní hlídku do ulice J. Jilemnického. V tu chvíli zde obyvatel jednoho z domů zahlédl cizího člověka na zahradě svého souseda. Přestože byli policisté na místě oznámení okamžitě, podezřelý už utekl.

Hlídky dále prohledávaly ulice města, když dostaly od slánských strážníků informaci, že ve Smečenské ulici se pohybuje podezřelý muž, ale už bez kola. Policisté vyjeli do uvedených míst. V tu chvíli už tam ale nikdo nebyl, ovšem projížděl tudy linkový autobus. Jelikož by se hledaný mladík mohl nacházet uvnitř spoje a pokusit se tak odjet z města, policisté autobus zastavili.

„Při prohlídce vozidla našla hlídka podezřelého mladíka v černém oblečení na zadních sedačkách, kde se pokoušel schovat. Vyzvala ho k prokázání totožnosti, což odmítl a tvrdil, že u sebe žádné doklady nemá. Policisté ho museli několikrát vyzvat, aby ze spoje vystoupil," popsala situaci mluvčí. 

Následně výtečník uvedl svou totožnost a policisté tak zjistili, že se jedná o mladíka, jehož slánští strážci zákona minulý týden opakovaně zadrželi při vloupání do rodinných domů. „Byl tehdy obviněn z trestných činů a po výslechu propuštěn na svobodu," dodala Šteinerová.

Se svým dalším zadržením se mladík odmítal jen tak smířit a byl velmi agresivní, a to i poté, co mu policisté nasadili pouta. Následně byl transportován na obvodním oddělení, kde se ke svým činům přiznal. „Dále předal policistům batoh s odcizenými věcmi, mezi kterými se nacházely i klíče od osobního vozidla, které odcizil mimo jiné při jednom z vloupání. Jízdní kolo odcizil na benzinové čerpací stanici v ulici Dukelských Hrdinů a poté ho zanechal na zastávce," dodala Jana Šteinerová.

Případ byl následně předán službě kriminální policie a vyšetřování. Slánští kriminalisté také podali na Okresní státní zastupitelství v Kladně podnět na vzetí obviněného devatenáctiletého mladíka na vzetí do vazby. V sobotu obviněného mladíka transportovali do vazební věznice v Praze. „Slánští kriminalisté tento případ prošetřují a nadále prověřují další případy obdobného charakteru vloupání do rodinných domků ve Slaném," uzavřela mluvčí Jana Šteinerová.