Za volant opět usedli podnapilí
Po zastavení vozidla a oslovení řidiče, byl z vozidla cítit alkohol, a proto ho hlídka vyzvala k orientační dechové zkoušce. Strážníci mu naměřili 0,8 promile alkoholu a případ byl předán k dalšímu opatření PČR.

Stejná hlídka opět nad ránem, ale o den později, zjistila další spáchání dopravního přestupku. Tentokrát ve Vodárenské ulici. Při komunikaci s řidičem bylo opět jasné, že je pod vlivem alkoholu, což potvrdila i dechová zkouška, která prokázala 0,7 promile. I tento muž skončil v rukou policistů.

Ukradené cukrovinky ho vyšly draho
Na parkovišti před obchodním domem v Americké ulici včera krátce po šesté hodině kontaktovala hlídku strážníků ostraha tohoto hypermarketu. Z provozovny druhým vchodem utekl zákazník, jenž odcizil cukrovinky a při útěku poškodil vstupní dveře.

Ostraha mladíka popsala s tím, že má dredy a batoh na zádech. Prý utekl směrem k hlavnímu vlakovému nádraží. Strážníci se spolu s jedním pracovníkem vydali v jeho stopách a provedli kontrolu na nádraží. Dále pokračovali obhlídkou neudržovaných objektů na nákladovém nádraží a krátce po šesté hodině nalezli v jednom z objektů nalezli mladíka, který odpovídal popisu.

To potvrdil i přítomný člen ostrahy. Hlídka ho vyzvala k prokázání totožnosti a k podání vysvětlení krádeže, ale ten odmítl jakkoli spolupracovat a z budovy chtěl utéct. Strážníci ho při tomto pokusu zadrželi a přiložili pouta. Když už hlídka mladíka chtěla předvést na služebnu PČR ke zjištění totožnosti, uvedl, že má doklady v batohu a spolu s nimi i odcizené věci.

Strážníci se s ním vrátili do obchodu a ostraha zjistila, že zboží, cukrovinky a DVD, které odcizil, má hodnotu 2016 korun. Kromě toho způsobil škodu pět tisíc korun na vstupních dveřích a vzhledem k podezření ze spáchání trestného činu byl případ předán PČR.