Dvě mrtvá lidská těla byla ve čtvrtek 5. března časně ráno nalezena v pootevřené garáži v Dlouhé ulici v Kladně. Jedno z nich patřilo čtyřiatřicetiletému muži z Prahy-západ, který ležel na zemi vedle zaparkovaného vozu. Druhé pak třiadvacetileté ženě z Prahy. Ta seděla uvnitř Fordu Fiesta. V autě byl na zadním sedadle také mrtvý pes.

Policisté už znají předběžné výsledky nařízené soudní pitvy. „Vyplývá z nich, že cizí zavinění můžeme téměř jistě vyloučit. Případ nadále vyšetřujeme, ale s největší pravděpodobností se jednalo o nešťastnou náhodu,“ sdělila mluvčí kladenské policie Jana Šteinerová.

Těla našla známá mrtvého muže, která ho pohřešovala a vydala se ho hledat. „Po oznámení policii na místo krátce před půl druhou ráno vyjela naše hlídka. Po potvrzení oznámení se tam vydali i republikoví policisté,“ řekl v den objevení těl mluvčí Městské policie Kladno Milan Krupka.
„Lékař neshledal cizí zavinění a jako možnou příčinu uvedl sebevraždu. Byla nařízena zdravotní pitva. Policie bude provádět další vyšetřování k okolnostem úmrtí. V úvahu připadá několik verzí jejich smrti,“doplnila homluvčí policie Šteinerová.

Policistézjistili, že oba mrtví figurují v celostátním pátrání. Žena jako pohřešovaná osoba, muž však má za sebou bohatou kriminální minulost. „Byl vyšetřován pro trestné činy nedovolená výroba omamných a psychotropních látek a jedů, maření úředního rozhodnutí, ublížení na zdraví a výtržnictví,“ sdělila Šteinerová.

Dopis na rozloučenou nebyl nalezen, což nicméně dobrovolné úmrtí nevylučuje. „Stává se, že po sobě sebevrazi nenechávají žádnou takovou písemnost,“ sdělil šéf kladenských policistů Jan Marták.