Bezvládné tělo mladého muže uvězněného v osobním autě v průjezdu vedle slánského Grandu ve Třebízského ulici vyděsilo v pondělí před osmou hodinou jeho nálezce. Ten svoje hrůzné zjištění okamžitě nahlásil policistům. Přestože se na místo dostavili neprodleně i záchranáři, čtyřiatřicetiletému muži z Kladenska už bohužel nebylo možné pomoci.

Jindy poklidné ráno Slaňáků i hostů popíjejících v sousedním Anna baru tak narušil rozruch v podobě policejních vozidel, kriminalistů, zdravotníků a v neposlední řadě i vozu pohřební služby.

Podle vyjádření policistů muž po jejich příjezdu nejevil známky života a přivolaný lékař konstatoval smrt. „Příčina úmrtí je v šetření a upřesnit by ji měla zdravotně bezpečnostní pitva,“ uvedla mluvčí kladenských policistů Jana Šteinerová.

Kladenskému deníku se na místě události podařilo zjistit, že nešťastník, který byl zaměstnán jako pracovník Kulturních zařízení města Slaného, se s největší pravděpodobností rozhodl pro odchod ze světa sám a zřejmě se v autě otrávil výfukovými plyny.

Podle vyjádření známých z jeho okolí nejspíš tímto vyřešil osobní problémy. „Byl to fajn kluk a je mi to velice líto. Nedávno se na Stochově oženil, ale asi ho stále něco trápilo. Možná to byl ten vztah, možná dluhy. Na povrch dělal hrdinu, ale uvnitř byl hodně citlivý. Byl to navíc i šikovný ochotník v Divadle Luna. Nerad bych ale dělal nějaké nesprávné závěry,“ uvedl muž ze Stochova.

O tom, že nešťastník měl skutečně v poslední době zřejmě vážnější problémy, svědčí i výpovědi lidí ze Slaného, kteří u něj zaznamenali výrazný úbytek na váze.

„Naposledy, když jsem ho potkala, byl pohublý a také dost kouřil. Jinak to byl moc příjemný a pracovitý kluk. Je to hrůza,“ řekla žena ze Slaného. Ať již byly důvody úmrtí jakékoli, pravdou zůstává, že byl zbytečně zmařen lidský život.