Strážníci po příjezdu zjistili, že muž je na půdě. Bylo slyšet sprosté nadávky, křik a rány dopadajících věcí, které kolem rozhazoval. Když zjistil, že je v domě hlídka, začal strážníkům sprostě nadávat a z domu je vyhazovat. Matka na svého syna volala, aby přestal a sešel z půdy ke strážníkům.

U Slaného shořela dodávka, řidič stačil před plameny utéct.
U Slaného začala za jízdy hořet starší dodávka, řidič stačil před plameny utéct

„Jeho reakce všechny překvapila, místo aby sešel dolů, vylezl na střechu a posadil se na okap. Hrozilo, že spadne dolů, proto ho matka opakovaně volala, aby společně se strážníky sešel na dvorek,“ popsala mluvčí kladenských strážníků Alena Purkytová.

To ale muže rozzlobilo ještě více. Ze střechy se vrátil na půdu, popadl mačetu a rozběhl se proti strážníkům, kteří stáli na úzkých schodech k půdě. „Hlídka, za níž běžel muž ohánějící se mačetou, z taktických důvodů seběhla na dvůr. Tam agresora vyzvala jménem zákona a za pomoci hrozby namířenou služební střelnou zbraní, aby odhodil mačetu a lehl si na zem. Namířených služebních zbraní se muž zalekl a mačetu odhodil,“ doplnila Purkytová.

Kyberzločinci měsíčně vytvářejí desítky nových domén, které používají ke škodlivým aktivitám a krádežím identity. Česká bankovní asociace proto nabádá k maximální obezřetnosti
Kyberzločinci luxují Čechům konta. Na lidi se valí lavina podvodných textovek

Muže v poutech si pak převzali policisté. Je podezřelý ze spáchání trestného činu útoku na úřední osobu.