"V tu dobu u sebe žádnou zbraň neměl," sdělila policejní mluvčí Vlasta Suchánková a dodala, že motivem jeho jednání měly být dlouhodobější spory s personálem nemocnice. „Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu nebezpečného vyhrožování,“ potvrdila mluvčí a dodala, že případ kriminalisté nadále prověřují, zajišťují záznamy z kamer, důkazní materiál a provádějí další potřebné úkony trestního řízení.

Jaké spory měl se zdravotníky nespokojený pacient, který se na ORL léčil, je otázkou pro policisty. Vedení nemocnice se už momentálně k dané věci vyjadřovat nemůže.

Oddělení ORL kladenské nemocnice.
Muž, který vyhrožoval v kladenské nemocnici, se sám přihlásil na policii

Nespokojený pacient neudržel nervy na uzdě a v úterý odpoledne okolo 14. hodiny se rozhodl své vleklé zdravotní problémy řešit cestou agrese. Poté, co ztropil v ambulanci ORL scénu a vyrukoval na personál použitím zbraně, spustili zdravotníci panic tlačítko, aby si přivolali pomoc. Na příjezd policistů agresor nečekal a z nemocnice zmizel. V Kladně po něm pátraly desítky policistů. Ti zároveň varovali veřejnost, aby se ho nepokoušela zadržet.