Strážníci následně zjišťují, že hlas v telefonu patřil přepadenému barmanu. „Ten uvedl, že do podniku vešel neznámý muž a se zbraní v ruce si vynutil vydání hotovosti. Poté z herny utekl,“ uvedla mluvčí Městské policie Kladno Olga Oliveriusová.

Strážníci začali prohledávat okolí podniku. Po šesti minutách spadla klec. V ulici Ivana Olbrachta narazily hlídky na muže odpovídajícího popisu, který dostaly od přepadeného. Vyzvaly ho proto, aby jim ukázal občanský průkaz.

„Poté si jeden ze strážníků všiml, že podezřelý pod oděvem ukrývá cosi co připomíná zbraň. Vzhledem k podezření, že by ji mohl použít, strážníci zasáhli a pistoli mu sebrali,“ pokračovala v popisu mluvčí. Jednalo se o plastovou atrapu.

Při prohlídce u muže městští policisté našli také plastové pouzdro a ukradené peníze. Dále zavolali státní policii, aby si pachatele převzala.
„Přepadený barman byl natolik psychicky otřesen, že skončil v péči lékařů,“ dodala Oliveriusová.

Jak řekla policejní mluvčí Michaela Nováková, třiadvacetiletý Kladeňák byl obviněn ze zločinu loupeže. Kriminalisté se také dozvěděli, jak se celé přepadení událo : ve čtvrtek půl třetí ráno vešel do herny mladý muž maskovaný baseballovou čepicí, kterou měl naraženou do obličeje. Požádal barmana o pivo.

„Když se obsluhující otočil pro skleničku, vytáhl zpod oblečení pistoli,“ vyjádřila se mluvčí Nováková. Namířil na obsluhu a řekl si o peníze. Navíc muže fyzicky napadl. Poté si sám vzal z otevřené zásuvky pouzdro s hotovostí a utekl.

„Obviněnému hrozí za tento trestný čin až deset let odnětí svobody,“ uzavřela Michaela Nováková. Po výslechu odešel mladý Kladeňák domů. Bude stíhán na svobodě.