Zloničtí policisté si při kontrole vlakové zastávky, která se nachází na odlehlém místě za železničním přejezdem od Slaného, v dálce povšimli sedícího muže. Vydali se za ním.

Když k němu přišli, zjistili, že se jedná o pohřešovaného muže, který však nedýchal „Sedící muž měl kolem krku omotanou šňůru, jež byla zavěšena na konstrukci čekárny," uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Policisté muže ihned nadzvedli a odřízli šňůru. Po tomto zákroku začal dýchat i komunikovat. Zachráněný byl značně opilý a místo poděkování začal policistům vulgárně nadávat, neboť byl rozhořčen, že mu sebevraždu překazili.

„Vzhledem k tomu, že se muž začal chovat agresivně, nasadili mu policisté pouta. Dechovou zkoušku odmítl," dodala mluvčí Šteinerová.

Na místo byla přivolaná také záchranná služba. Výtečník nejprve putoval do policejní cely ve Zlonicích a následně do cely v Kladně.
„Policisté svým rychlým jednáním, znalostí terénu, velmi profesionálním přístupem a provedením první pomoci zachránili muži život," uzavřela mluvčí Šteinerová.