„Na dotaz celníků, jaký je účel jejich cesty při nouzovém stavu a zákazu vycházení ve večerních hodinách, muži odpověděli, že jedou na oslavu ke kamarádovi,“ konstatovala. Odkázala tím na čtveřici, která seděla v superbu s českou registrační značkou. „Vozidlo řídil 43letý muž české národnosti. Ve vozidle se nacházeli další tři muži ve věku 42, 36 a 35 let,“ upřesnila Matějková.

První zádrhel se objevil už při kontrole šoféra. Ten prohlásil, že zapomněl vzít s sebou občanský průkaz i řidičák. Záhy vyšlo najevo, že za volantem neměl co pohledávat: blokaci řidičského oprávnění má od 31. prosince. „Ani další dva muži sedící na zadních sedadlech neměli žádný doklad prokazující jejich totožnost. Pouze muž na místě spolujezdce řidiče u sebe měl občanský průkaz. Nicméně lustrací všech osob bylo zjištěno, že všichni mají zákaz řízení a všichni mají za sebou kriminální činnost,“ poznamenala Matějková.

Dobře nedopadla ani prohlídka zavazadlového prostoru. Tam celníci našli brašnu obsahující gramovou váhu, sáčky s rychlouzávěrem, 14 tablet a dva sáčky s lékem Kamagra (což je přípravek typu viagra na sexuální stimulaci), cigaretové papírky, skleněnou dýmku a sáček, který obsahoval bílo-žlutou krystalickou látku o celkové váze 28,3 gramu. Spektrometr prozradil, že v pytlíku je pervitin. Ani to však nebylo poslední odhalení.

„Kontrolovaným mužům byla provedena prohlídka na zbraň. Při ní byl u jednoho muže nalezen sáček obsahující sušenou rostlinnou látku, vzhledem a zápachem připomínající konopí, o celkové váze 5,1 gramu,“ uvedla dále Matějková. Že jde o marihuanu, dotyčný ostatně nepopíral. A když celníci využili služebního psa, fena Enny ještě upozornila na středový panel, kde se nacházel sáček s konopím o váze 1,5 gramu. Označila i místo pod sedadlem spolujezdce. Tam se pro změnu nacházely zbraně: dvě plynové pistole značky Ekol ráže 9 a 8 mm. „Dále 11 kusů slepých nábojů 8mm a 5 kusů ostrých nábojů 7,65 mm SBP,“ doplnila výčet Matějková.

Odhaleními celníků se nyní dále zabývají policisté.