Naprosto nepochopitelně a brutálně zaútočil ve středu v podvečer v prodejně Albert v Kladně na Sítné opilý mladík na jednu z prodavaček. Podle výpovědi jedné z jejích kolegyň údajně jen proto, že mu osmatřicetiletá žena řekla, že východ z obchodu je opačným směrem.

Podle zástupkyně vedoucí tu až dosud k ničemu podobnému nedošlo. Incident více komentovat nechtěla, protože u něj podle svých slov nebyla přítomná. „Tu paní jsme dnes museli poslat domů, protože je na tom psychicky opravu špatně,“ řekla.

Jedna z prodavaček, jež se v obchodě v inkriminovanou dobu nacházela, ale Kladenskému deníku sdělila, že se prý jednalo o jednoho z místních mladíků. „Je to taková partička, která asi fetuje. Chodívají si sem kupovat krabicové víno,“ řekla.

„Protože to bylo už večer, kolegyně vytírala podlahu před kasami a myslím, že on se kolem ní chtěl protáhnout k plexisklu, za nímž je alkohol a cigarety. Moc toho nevím, ale myslím, že mu jen řekla, že východ je opačným směrem a on ji prostě udeřil pěstí,“ doplnila prodavačka.

Na případu už intenzivně pracuje kladenská policie. Její mluvčí Michaela Nováková uvedla, že napadení bylo ohlášeno před sedmou hodinou večer. „Teprve devatenáctiletý podnapilý mladík se na veřejnosti přístupném místě dopustil výtržnosti tím, že fyzicky napadl osmatřicetiletou prodavačku v prodejně v Kladně na Sítné. Udeřil ji rukou do obličeje a při útěku z obchodu ještě kopl do dveří, které tak rozbil,“ upřesnila Nováková.

Způsobená hmotná škoda sice činí jen 12 tisíc korun, ale újma, již napadená žena utrpěla, je ve srovnání s tím mnohonásobně větší.

Kladenská policie podle své mluvčí tento případ prošetřuje ve zkráceném přípravném řízení pro podezření z trestného činu výtržnictví. „Pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ dodala Nováková.