„Kriminalistům podařilo zjistit, že osmatřicetiletý muž nejméně od května loňského roku opakovaně a neoprávněně prodával pervitin minimálně padesáti osobám. Některým zdarma poskytoval i marihuanu. Pro drogy si jeho odběratelé chodili ve většině případů do místa jeho bydliště, kde k prodeji docházelo zejména ve společných prostorech paneláku, a to buď na chodbě, nebo ve výtahu," popsala případ policejní mluvčí Michaela Richterová.

| Video: Youtube

Zákazníci, v průměru jich bylo 15 až 20 denně, nejdříve zazvonili zvenčí na zvonek, prodejce je pustil přes elektronické zajištění dovnitř a poté jim úslužně otevíral dveře v další části chodby, kde docházelo k předávce. Kromě bydliště dealera si drogy předávali i před domem na parkovišti či na různých místech v Kladně.

„Komisařka služby kriminální policie a vyšetřování zahájila proti muži trestní stíhání a obvinila ho ze spáchání pokračujícího trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Obviněnému distributorovi, který je stíhán vazebně, hrozí v případě odsouzení trest odnětím svobody na jeden rok až pět," dodala policistka.