Svůj život riskovala také třináctiletá dívka spěchající v Kladně krátce před osmou hodinou na vyučování. Na křižovatce u kina Sokol vběhla do cesty rozjíždějícímu se osobnímu automobilu Renault. Teď může mluvit o štěstí. Z ošklivě vyhlížejícího střetu vyvázla ´jen´ se zlomeninou kotníku.
Devětašedesátiletý invalida se po rychlostní komunikaci pohyboval na elektrickém vozíku, přičemž škodovka řízená o devět let mladším mužem do něho narazila zezadu u odbočky na Drnov. Po příjezdu zdravotnické záchranné služby byl na místo přivolán vrtulník.

“Vozíčkař po srážce spadl na vozovku a utrpěl těžká poranění hlavy a mozku spojená s hlubokým bezvědomím. Naše posádka mu poskytla nezbytnou první pomoc, zajistila mu dýchací cesty umělou plicní ventilací, umístila ho do celotělové podtlakové matrace a zavedla mu infuzi,“ informovala mluvčí středočeské záchranky Tereza Janečková. Muž byl poté vrtulníkem transportován do nemocnice ve Střešovicích.

„Ten člověk se po nebezpečné silnici pohyboval velmi často. Vždy jsem si říkala, že je jen otázkou času, kdy dojde k neštěstí,“ řekla krátce po nehodě Kladenskému deníku žena ze Slaného, která zmíněným úsekem pravidelně projíždí.

Dopravní policisté vyšetřují, také případ, který se stal o pět hodin dříve v Kladně. Třináctiletá školačka vběhla na křižovatce u kina Sokol do vozovky ve chvíli, kdy jí na světelné signalizaci pravděpodobně svítil červený panáček. „Na semaforech ve směru od Rozdělova v tu chvíli stál autobus a osobní automobil Renault Laguna. Když jim naskočila zelená, začali se současně rozjíždět. V tu chvíli dívka vběhla do silnice a narazila do boku renaultu, jenž jel naštěstí pomalu,“ popsala první zjištěné skutečnosti mluvčí policie Jana Šteinerová.

Následně provedená dechová zkouška ukázala, že pětatřicetiletý řidič osobního vozidla před jízdou nepožil alkoholické nápoje. Ke zraněné chodkyni byla přivolána rychlá záchranná služba.

„Dívka byla převezena s podezřením na zlomeninu kotníku na úrazové oddělení kladenské nemocnice,“ sdělila Tereza Janečková. Podle dostupných informací byla po ošetření propuštěna do domácího léčení.

Zmíněný přechod nepatří mezi ty, jež každý vyučovací den hlídají kladenští strážníci. „Naše hlídky dohlížejí na pět až sedm přechodů přes frekventované silnice v blízkosti vytipovaných základních škol. Naštěstí se nikdy nestalo, že by v jejich přítomnosti bylo automobilem sraženo nějaké dítě,“ poznamenala mluvčí Městské policie Kladno Jiřina Forejtová.

Podle jejího vyjádření si už motoristé na přítomnost strážníků na zebrách zvykli a respektují jejich příkazy. „Dohlížení na přechody působí z preventivního hlediska velmi pozitivně,“ prohlásila Forejtová. S činností strážníků jsou v tomto směru spokojeni i rodiče školáků.