Pořádné hody si v minulých dnech v restauraci Kladenské divadélko dopřál jeden z hostů. Břich si nacpal vynikajícím biftekem, objednal si několik piv a nejdražší rum, který podnik nabízí. Za kvalitní obsluhu se odplatil tím, že z restaurace utekl bez placení. Jeho útrata dosáhla částky osmi set korun.

„Rád bych na uvedeného pána upozornil další hostinské a podobné živnostníky. V zásadě je naše právo proti takovým lidem bezzubé, ale proč jim situaci zjednodušovat,“ řekl provozní uvedené restaurace Martin Brádka, který se s problémem obrátil na Kladenský deník a dodal i několik výtečníkových fotografií pořízených instalovanou kamerou.

Přestože zná dokonce jméno nezvaného hosta, nemá prakticky žádnou šanci z něho peníze vymoci. Dlužník prý má hlášenu adresu na magistrátu a je tedy v podstatě bezdomovcem.

„Obrátil jsem se na republikovou policii. Tam mi pouze po telefonu sdělili, že se jedná o notorického neplatiče a případ dále vůbec neřešili,“ postěžoval si provozní a dodal i popis poberty: věk 30 až 35 let, modrá mikina, ustupující čelo a baseballová čepice. „Zajímavé bylo, že na oděvech měl ještě cedulky z obchodu a v kapse lahev alkoholu. Je tedy možné, že jsme nebyli ten den první, koho okradl,“ dodal Martin Brádka.

„O celé záležitosti nic nevíme. Na základě podnětu z Kladenského deníku celý případ předáme skupině kontroly a stížností a po jejich vyhodnocení přijmeme adekvátní opatření, pokud nějaký policista pochybil,“ sdělila mluvčí policie Jana Dětská.

Zkušenosti s těmi, kteří z nějakého důvodu nezaplatí útratu, mají strážníci Městské policie Kladno. „Nestává se často, že by host utekl bez placení, ale spíše se jedná o případy, kdy z nějakého důvodu nemá na úhradu konzumace. Řešení se pak odvíjí od toho, zda se jedná o úmysl či nikoli,“ vysvětlil mluvčí kladenských strážníků Milan Krupka.