Na místo dorazili policisté. Muž jim sdělil, ať se nepřibližují, že má v domě zbraně a na svůj pozemek je také nepustí. „Z těchto důvodů byli k zákroku s nebezpečným pachatelem vysláni kladenští policisté z oddělení hlídkové služby. Ti se vzhledem k zákroku s údajně nebezpečným pachatelem vybavili balistickou výstrojí a výzbrojí," uvedla kladenská policejní mluvčí Jana Šteinerová. Jak dodala, z taktických důvodů své služební vozidlo ponechali zaparkované nedaleko od míst, kde se podezřelý muž nacházel. K domu pak pokračovali pěšky.

Po rychlém přesunu k brance policisté zpozorovali podezřelého, třiašedesátiletého muže, který vešel na verandu domu a nebyl ozbrojen. „Hlídka se s ním ihned pokusila navázat slovní kontakt, což se úspěšně povedlo. Policisté podezřelého poklidným rozhovorem přiměli, aby sešel z verandy dolu k brance, kde se právě nacházeli. Po slovní dohodě muž přišel k hlídce a dobrovolně jim umožnil vstup na svůj pozemek," popsala zásah policistů Jana Šteinerová.

Policisté následně muže zadrželi a podezřelý jim poskytl informace o místě uložení svých legálně držených zbraní. Zasahující policisté ve spolupráci s kriminalistou služby kriminální policie a vyšetřování Beroun v domě nalezli dvě dlouhé a jednu krátkou střelnou zbraň. Berounští kriminalisté všechny tři nalezené zbraně zajistili k provedení následných expertíz.

Zásah berounských a kladenských policistů v Trubíně připomínal scénu z kriminálních seriálů. V tomto případě se ale naštěstí vše obešlo bez zranění.
„Policisté z oddělení hlídkové služby poté předali zadrženého muže berounským kolegům z místně příslušného oddělení, kteří ho převezli na policejní služebnu," dodala mluvčí Jana Šteinerová.

Vzhledem k tomu, že se kladenským policistům podařilo navázat v klidu slovní kontakt s nebezpečnou osobou a získat si její důvěru, nedošlo v průběhu tohoto zákroku k žádné újmě na zdraví a ani škodě na majetku.

Zásah v Trubíně vyvolal v malé obci pozdvižení. „Slyšela jsem o tom od sousedky. Mě by ale exekutor před Vánocemi taky naštval," vtipkovala jedna z obyvatelek Trubína.