Za zdmi rodinného domu v malé obci u Velvar se odehrál patrně horor. Pětapadesátiletý muž tam měl minulý týden zvláště brutálním způsobem zavraždit svou sedmapadesátiletou družku. Jako zbraň použil sekeru.

Podle informací Kladenského deníku se v úterý sám udal na policejní služebně ve Zlonicích. Zřejmě nevydržel nátlak výčitek svědomí. Policii navíc údajně řekl, že tělo odvezl do Nelahozevsi a hodil do Vltavy pod jezem. Tam ho také budou policisté ve středu dopoledne hledat.

Žena středního věku náhle zmizela již minulý týden. Ve středu po ní kladenská policie vyhlásila pátrání. Výška 160 až 165 centimetrů, střední postavy, rovné melírované světlé vlasy, hnědé oči. Tak zněl popis pohřešované, která ovšem byla již v tu dobu zřejmě mrtvá.

Mluvčí středočeské policie Jakub Vinčálek na dotaz, zda došlo k posunu v případě pohřešované ženy, odpověděl, že muži zákona prověřují jisté oznámení. „Policie obdržela oznámení k pohřešované osobě, které prověřuje,“ řekl Kladenskému deníku.

Více informací k případu sdělí až ve středu. Příjezd kriminální služby obyvatele do malé vesničky u Velvar přesto v úterý ráno zaskočil. Nikdo nechtěl připustit, že by se jejich sousedka už nikdy neměla vrátit domů.

Nic podezřelého sousedka neslyšela

„Oba tu bydlí přes dvacet let. Byli velice komunikativní a společenští. Chodili k nim návštěvy a paní dělá ženským umělé nehty. Byli s druhem stále spolu. Jezdili společně i do Prahy do práce.

Ona pracovala v obchodním oddělení v jednom pražském divadle. Nikdo ale neví, kam zmizela,“ vyjádřila se paní ze sousedství. Její dům je jen kousek od stavení hrůzy. „Nic podezřelého jsem ale nikdy neslyšela. Ani hádky. Bydleli tam jen oni dva,“ kroutila hlavou oslovená sousedka.

Žena ze sousedství prý naposledy pohřešovanou viděla začátkem minulého týdne venčit psa. Pak už vídala pouze jejího druha. „Když se ztratila, všude vyprávěl, že je pohřešovaná. Ale podle lidí se choval normálně.

Já s ním nemluvila. Jen jsem ho viděla chodit i potom za humna s pejskem. Zrovna dneska jsme se o tom bavili v obchodě. Vůbec nemohu říci, že by byl soused agresivní nebo, jak se říká, ranař. Že by žárlil, to nevím, ale byli s paní stále spolu. Ale hezká je, i když už má svoje roky,“ dodala paní.

Dům partnerů je nyní osiřelý

Kriminální policie začala ve středu prohledávat v Nelahozevsi místo ve Vltavě pod jezem a v jeho okolí, kde by mělo být tělo mrtvé ženy.

Muž podezřelý z vraždy je nyní v rukou mužů zákona a noc měl podle informací Kladenského deníku strávit v policejní cele.

Zda řeka vydá hrůzný nález a kdy, je otázkou. Stejně jako to, jak dalece bylo tělo ženy sekerou znetvořené. Jisté je, že dům partnerů je nyní osiřelý a černý pes sedí uvnitř na okenním parapetu a marně čeká na svoji paničku.

AUTOŘI: Kateřina Husárová, Daniela Řečínská