Verdikt však není pravomocný. Státní zástupkyně se proti němu odvolala a celou kauzou se tak opět bude zabývat krajský soud.

Kladenský soud před vynesením rozsudku vyslechl tři svědky obhajoby. Další důkazy k případu už není podle něj možné obstarat. Senátu se nepodařilo jednoznačně prokázat, že by mělo dojít k nějakému vydírání. Podle dřívějšího vyjádření soudkyně Jitky Hauptmanové to částečně zavinili i poškození, s jejichž docházkou k jednotlivým líčením byly v minulosti problémy. Údajně vydírané podnikatele odkázala s nároky na náhradu škody na občanskoprávní řízení.

„Důkazy jsou jasné,“ oponovala státní zástupkyně Nina Brozová.

"S rozsudkem jsme spokojeni. Nedělá mi to žádnou radost, že musím stále chodit k soudu,“ komentoval na chodbě soudu verdikt přítomným novinářům Pavel Dezider Mezei.

Společně s bratrem Ivanem Waitem byl policisty zatčen na jaře roku 2004 přímo v jednom z výše zmíněných podniku v centru Kladna. Devět měsíců pak sourozenci strávili ve vazební věznici v Praze–Ruzyni. Mezei se tu podle soudu sešel s vězněm Patrikem Vaninem a vyhrožoval mu, že pokud proti němu bude svědčit, ustřelí mu palici. Za tento skutek byl už dříve odsouzen.