Svědci, kteří podivína zahlédli, nahlásili na tísňovou policejní linku, že zhruba padesátiletý vrávorající muž v maskáčovém oděvu nabíjel pistoli v parku poblíž Estonské a Litevské ulice a pak i se zbraní vstoupil do restaurace v Hřebečské ulici.

Policejní hlídky ihned vyjely na místo určení. Vzhledem k tomu, že se jednalo o ozbrojeného člověka, museli mu muži zákona pohrozit namířenou zbraní a zpacifikovat ho.

Když výtečníka zneškodnili, zjistili, že se jedná o devětačtyřicetiletého muže z Kladna. „U sebe měl krátkou střelnou zbraň s bubínkovým zásobníkem, ve které se skutečně nacházely náboje,“ řekla kladenská policejní mluvčí Jana Šteinerová a dodala, že policisté zbraň včetně nábojů zajistili a vyzvali podezřelého k provedení dechové zkoušky. „Ta byla s pozitivním výsledkem. Naměřená hodnota byla ve výši 2,83 promile alkoholu v dechu,“ doplnila mluvčí.

Případ nyní řeší policisté z obvodního oddělení Kladno Kročehlavy. „Prošetřují jej jako podezření z přestupku proti zákonu o střelných zbraních a střelivu,“ dodala Šteinerová.