Případ se stal po 22. hodině na křižovatce ulic Šultysovy a Všehlušické. Zatím neznámý muž přistoupil k ženě a snažil se ji vytrhnout kabelku z rukou. Ovšem přepadená své věci držela skutečně pevně.

„Pachatel ženu ve snaze vytrhnout její kabelku srazil na zem a poté ji několik metrů vláčel za sebou. Nakonec se kabelky zmocnil a utekl," uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Naštěstí ji útočník nezranil. Policie nyní po pachateli intenzivně pátrá. „Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu loupež," dodala mluvčí Šteinerová.

Kabelku, i když bez peněženky, mobilní telefon a dokonce i pouzdro s brýlemi se podařilo najít svědkům a přivolaným strážníkům, jejichž hlídka přispěchala na místo činu za pár minut. 

Jedním ze svědků, kteří přepadené ženě přispěchali na pomoc, je muž, který bydlí pár metrů od místa činu. Zatím co on vyběhl ven, jeho přítelkyně zatím volala městskou policii. „Slyšel jsem ženský hlas pod okny a divné zvuky. Vyšel jsem tedy na balkon a slyšel, jak žena někoho snažně prosí, ať pustí její kabelku, že mu dá peníze. Také volala o pomoc. Hned jsem spěchal ven," popsal svědek události.

Na místo přiběhl také mladík, který slyšel ženino zaslechl zoufalé volání o pomoc, když si šel koupit cigarety. Ten navíc tvrdil, že údajného pachatele viděl utíkat. To už v ulici u autobusového nádraží zasahovali také slánští strážníci, kteří okamžitě začali prohledávat okolí.

„Kabelku jsme nakonec našli v nedalekém křoví. Ovšem chyběla v ní peněženka. O pár metrů dal našel strážník pouzdro s brýlemi," dodal svědek. 

Hledání však ještě pokračovalo, jelikož mladík, který byl jen v tričku s kapucí a přiběhl ženě na pomoc, podle svých slov ztratil při běhu peněženku. Ačkoliv ji hledali nejen přítomní lidé, ale také strážníci i policisté, nic nenašli.