"Policisté Obvodního oddělení Kladno – město šetří případ neoprávněného zásahu do práva k domu, bytu nebo k nebytovému prostoru a v souběhu s křivým obviněním, kterého se měl dopustit třiatřicetiletý muž a pětadvacetiletá žena," řekla kladenská policejní mluvčí Michaela Nováková.

Podle majitele bytu nemovitosti užívá dvojice od února letošního roku až dosud neoprávněně jeho byt v Kladně. Ten měl pár od majitele pronajatý na dobu určitou a to od 1. listopadu 2017 do 31. ledna 2018.

Dvojice však po skončení této doby byt nevyklidila a nepředala právoplatnému majiteli a to i přes skutečnost, že jim doručil dopisy o ukončení nájmu a výzvu k vyklizení bytu. Muž a žena byt nadále užívají bez platné podnájemní smlouvy, aniž by platili nájemné.

Od ledna do října vznikla pronajímateli škoda ve výši 90 tisíc korun. Majitel podal žalobu na vyklizení bytu k Okresnímu soudu Kladno, o této žádosti však nebylo doposud rozhodnuto. To ale není jediné protiprávní jednání, kterého se povedená dvojice dopustila.

Muž se ženou navíc pronajímatele křivě obvinili, z vydírání a nebezpečného pronásledování, kdy uvedli nepravdivé skutečnosti o stavu věci a tvrdili, že je šestapadesátiletý muž neustále kontaktuje i přes skutečnost, že řádně platí nájemné a že muže, který neoprávněně užívá jeho bytovou jednotku, napadl.

"Policejním šetřením bylo zjištěno, že tato tvrzení jsou v rozporu se skutečností a neodpovídají realitě. Proto policisté Obvodního oddělení zahájili prověřování v této věci pro podezření z výše uvedených přečinů," dodala mluvčí Nováková.