Úspěšný zásah si ve čtvrtek na své konto připsali dopravní policisté a jejich kolegové z obvodního oddělení Kladno–město. Podařilo se jim zatknout dvojici výtečníků, po nichž bylo vyhlášeno pátrání kvůli jejich dřívější kriminální minulosti.

„Hlídka dopravních policistů zastavila pětadvacet minut po třinácté hodině v ulici Železničářů projíždějící bílý automobil BMW. Uvnitř seděli dva muži. Následným prověřováním jejich totožnosti bylo zjištěno, že je po nich vyhlášeno celostátní pátrání,“ sdělila mluvčí policie Michaela Nováková.

Jednalo se poberty ve věku dvaatřicet a pětatřicet let, kteří už měli být touto dobou ve vězení za znásilnění a vydírání, mladší z nich navíc i pro výtržnictví. „Jednoho z nich dopravní policisté na místě zatkli, druhému se ale podařilo z auta utéct. Na místo proto vyrazili policisté z Kladna–města, kteří se ho vydali pronásledovat. Museli použít služební zbraň. Po varovném výstřelu si lehl na zem a už se ani nehnul,“ uvedla mluvčí.

Oba násilníci byli na základě předchozího zatykače eskortováni do věznice v Praze–Ruzyni, odkud poputují do nápravných zařízení, které jim už dříve vybral soud.