Mluvčí kladenské policie Jana Šteinerová Deníku sdělila, že celá akce měla krycí název Andy.

,,Jedna žena a dva muži byli propuštěni. Jejich trestní stíhání je vedeno na svobodě. U ostatních pachatelů byl podán návrh na vzetí do vazby,“ uvedla Šteinerová.

Vazbu na pětici výtečníků akceptoval státní zástupce i soudce, a tak byli výrobci, dealeři a uživatelé drog v jedné osobě eskortováni do vazební věznice.

Výrobny se nacházely na nejrůznějších místech v Kladně. Například v garáži nebo bytě. Jedna varna dokonce byla přenosná a vejde se pouze do malého batohu.

Kriminalista, jenž na případu pracuje, Deníku řekl, že výrobci a dealeři pervitin prodávali pouze zákazníkům v Kladně. ,,Léky na výrobu pervitinu dováželi z polské Jeleniny Gory. V některých případech je kupovali po několika baleních v nejrůznějších kladenských lékárnách,“ vysvětlil kriminalista.

Policisté celou skupinu sledovali několik měsíců. ,,Při akci policisté provedli několik domovních prohlídek. Kromě laboratoří bylo zabaveno také větší množství drog a léků potřebných k výrobě. Část drog již byla připravena k distribuci ve formě takzvaných psaníček,“ upřesnila mluvčí kladenské policie.

Pachatelům teď hrozí, že stráví za mřížemi až deset let. Někteří z nich dokonce byli v minulosti za podobnou trestní činnost trestáni. Tento úspěch kladenských a středočeských policistů není ojedinělý.

Na konci dubna totiž objevili tři varny a šest jiných výrobců a dealerů. Drogová scéna na Kladensku a Slánsku tedy za poslední tři týdny přišla dohromady o pět varen pervitinu. Třináct výrobců a distributorů teď čeká na to, jestli je za mříže pošle soud.