Vykradené chaty v lokalitě zvané U lomu poblíž Sýkořice si tento týden všiml dvacetiletý mladík. Zavolal proto roztocké policisty. Jejich hlídka na nic nečekala a vyrazila do akce i s psovodem. Zloděje se jim zanedlouho podařilo dopadnout.

Když policisté dorazili na místo činu, zjistili, že od rekreačního objektu vedou čerstvé stopy. Na jejich sledování nasadili služebního psa. Za několik málo minut zadrželi pětapadesátiletého muže z Rakovnicka, který měl u sebe věci z vykradené chaty. Mimo jiné třímal v náruči rádio, zimní bundu a další předměty za několik tisíc korun.

Mluvčí rakovnické policie René Černý k případu uvedl: „Muž byl na základě souhlasu státního zástupce umístěn do cely. Jeho další možná trestná činnost bude prošetřena.“

Je totiž docela možné, že tento výtečník má na svědomí i další vloupání do chatky v Sýkořici. Událost byla oznámena roztockým policistům rovněž ve středu, ale o několik hodin později. Zloděj se do rekreačního objektu dostal přes vstupní dveře, které vypáčil. Pak uvnitř vše důkladně prohledal. Z chaty zmizela sportovní taška, koňak a dokonce i dámské spodní prádlo.

„Škoda byla způsobena šestadvacetiletému muži ze Slovenska a přesahuje dvaadvacet tisíc korun,“ doplnil Černý s tím, že na poničené chatě je mnohem vyšší než na odcizených věcech. Jejich hodnota totiž nedosáhla ani částky dvou tisíc korun.