Hudební nástroj nyní bude z parku co nejdříve odvezen. „Piáno se nesetkalo s pozitivním ohlasem a nemá význam, ho tam nechávat, když ho lidé nechtějí. Očividně jsou takoví, kterým vadilo," vyjádřil se autor myšlenky Vojta Ježek ze sdružení Za Kladno.

Někteří obyvatelé domů v nejbližším okolí si stěžovali, že je hluk. „Na noc jsme ho začali zamykat. Pak někdo vypáčil zámek, tak jsem ho opravil. Poté ho zničili znovu. Někoho to vyloženě štvalo," řekl Vojta Ježek.
Používání hudebního nástroje bylo, podle jeho slov, také o toleranci.

„Pokud někomu vadilo, jak druhý hraje, měl mu to slušně říct. Sám jsem to udělal. Když jsem šel okolo a někdo hrál stále dokola pět tónů, upozornil jsem ho, že to je na hraní a ne cvičení. Omluvili se a odešli," dodal.
Na neděli byl navíc uspořádán happening při příležitosti slavnostního zahájení piánové sezony. Kvůli vandalovi byla akce zrušena.´

Jak informovala Kladenský deník mluvčí městské policie Markéta Fröhlichová, strážníci dostávali oznámení o rušení klidu téměř každý den.

„Většinou lidé volali ještě před 22. hodinou. Někdy hlídka zastihla jen pár lidí v klidu hrajících písničky, jindy parta dělala nepořádek a bušila do piána," vyjádřila se mluvčí Fröhlichová.

Zda hudební nástroj bude po případné opravě přemístěn na jiné místo města, nebo zůstane někde uklizen, zůstává otázkou. Teď je nutné piáno co nejdříve odvézt, aby nebylo zničené ještě víc.