Při řízení byl přitom hlídkami několikrát kontrolován i loni. Nyní už je odsouzen zatímk podmíněnému trestu za maření úředního rozhodnutí i dřívější ohrožení pod vlivem návykové látky.

„Zastaven byl například v Petrohradské ulici. Nejen, že byl bez oprávnění, navíc jeho vůz je už od června loňského roku bez platné technické kontroly. Jen o pár dní později byl v druhé polovině ledna kontrolován v ulici Petra Bezruče, v závěru minulého měsíce zase v obci Velké Přítočno a opět v ulici Petra Bezruče, kdy byl zadržen a eskortován do policejní cely a odtud následující den k soudu, kde byl ve zkráceném řízení uznán vinným z výše uvedených trestných činů," uvedla mluvčí policie Jana Šteinerová.

Pokud bude v řízení vozidel pokračovat a policisté ho opět zastaví, bude záležet na rozhodnutí soudu, zda se jeho trest změní v nepodmíněný.

Nejedná se ale o jediného řidiče, který má teď problémy se zákonem. Například v Plynárenské ulici ve Slaném bylo policisty zastaveno BMW s šestadvacetiletým šoférem. Provedený test na drogu pervitin byl u něj pozitivní. Stejně je na tom i dvaatřicetiletá řidička Škody Felicia, která byla kontrolována v Kreibichově ulici rovněž ve Slaném. Oba jsou teď podezřelí z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

„Při silničních kontrolách se hlídkám podařilo jen poslední lednový víkend zastavit další dva šoféry se zákazem řízení. Další čtyři pod vlivem drog a dva podnapilé. Nejvyšší naměřená hodnota při dechové zkoušce byla 1,83 promile alkoholu," poznamenala kladenská policejní mluvčí Jana Šteinerová.