Ta zde právě prováděla preventivní kontrolu. Už při pohledu na vůz, který evidentně ohrožoval provoz na silnici, bylo policistům jasné, že tento řidič nemá za volantem co dělat. Kontrola dechovou zkouškou jejich podezření jen potvrdila. Muž nadýchal 2,01 promile alkoholu, a proto byl jeho osud jakožto řidiče na nějakou dobu zpečetěn.

A v posledních dnech nebyl zdaleka sám, kdo bezohledně hazardoval se zdravím a možná i životem svým i nevinných lidí. Situace na kladenských silnicích je kritická. Jen za dva dny totiž hlídky dopadly ještě dalších šest pirátských řidičů.

Mluvčí kladenské policie Jana Šteinerová Kladenskému deníku sdělila, že při páteční a sobotní kontrole zadrželi za volanty celkem dva podnapilé a pět lidí, kteří mají řízení zakázáno. „Nejmladšímu řidiči přitom bylo jedenadvacet let a nejstaršímu dvaačtyřicet,“ řekla.

Druhým, kdo si před jízdou přihnul a nevyplatilo se mu to, pak podle ní byl o pět let mladší Pražák. „Hlídka ho zadržela při jízdě v ulici Obránců míru v Kladně-Kročehalvech. Při kontrolní dechové zkoušce mu bylo naměřeno 1,48 promile. Proto je podezřelý ze spáchání trestného činu řízení pod vlivem návykové látky,“ upřesnila Šteinerová.

O nic lepší ale nejsou ani ti, kterým již řízení zakázáno bylo. Být kontrolován policií si určitě nepřál například dvaačtyřicetiletý muž z Brna, kterého hlídka zastavila v pátek v Brandýsku. Šteinerová totiž uvedla, že řidič Škody Felicie měl již před tím vysloven zákaz řízení a tak ho nyní policie vyšetřuje pro podezření ze spáchání trestného činu maření úředního rozhodnutí.

A stejně tak dopadl i šestatřicetiletý muž, kterému řízení zakázal kladenský magistrát už v září minulého roku. Policisté za volantem jedoucího automobilu totiž přistihli i jeho v sobotu ve Stochově.