Zranil ji na rameni, hlavě, krku, v obličeji a na ruce. Stalo se to v jejím bytě poté, co se potvrdilo, že jejich rozchod je definitivní a žena žádá, aby si sbalil své věci a víc se neukazoval. Vážná zranění spojená se silným krvácením napadená přežila jen díky rychlé a vysoce specializované lékařské pomoci.

„Nechtěl jsem,“ vzlykal v jednací síni obžalovaný. Podle jeho verze se bývalá partnerka polekala nože, který měl u sebe, začala křičet – a jemu se v té chvíli zatmělo před očima. Zraněná ale jeho verzi odmítá; útok prý přišel nečekaně a zezadu.

„Volat o pomoc jsem začala, až když jsme měla dvě bodné rány v rameni,“ vypověděla. Vyšlo také najevo, že to nebyl jediný incident s nožem. Již v březnu, kdy se mezi partnery strhla hádka, našla pak žena nůž schovaný v ložnici pod polštářem.

„Čistil jsem si s ním tehdy nehty a chodil po bytě. Když jsem slyšel, že přichází, hodil jsem nůž pod polštář, aby neřekla, že jsem čuně,“ vysvětloval Smetana.

Pobodaná, která se ze způsobených zranění stále zotavuje a zůstává v pracovní neschopnosti, ale i tohle tvrzení označila za lež.

Podle úterního verdiktu si má Smetana trest odsedět jen ve věznici s ostrahou – nikoli tedy v kriminále pro nejtěžší zločince. Obyčejně totiž lidé souzení za vraždu končívají ve věznici se zvýšenou ostrahou.

„Obžalovaný není tak násilnický,“ vysvětlila Deníku předsedkyně senátu Naděžda Bittnerová. Rozsudek ale není pravomocný. Advokátka Marie Benešová si ponechala lhůtu na podání odvolání.