S žádostí o pomoc se na policisty obrátila ve večerních hodinách pětačtyřicetiletá matka ženy. Sdělila, že její dcera je epileptička a odešla z domova v Hradečně bez udání důvodů do nedalekého lesa. Dále uvedla, že její dcera musí pravidelně užívat léky na svou nemoc. Ty si však s sebou nevzala. Navíc má období záchvatů. Z domova odešla už několikrát a při kontaktu s cizími osobami je agresivní.

Okamžitě byla připravena rozsáhlá pátrací akce. „Policisté prověřovali zdravotnická zařízení, na místo povolali vrtulník. Samozřejmě hlídky vyrazily také do terénu a aktivně spolupracovali i s místními občany," informovala mluvčí policie Michaela Nováková.

Policistům ze Stochova se podařilo pohřešovanou ženu před dvaadvacátou hodinou nalézt na silnici mezi Hradečnem a Novou Studnicí. Vzápětí ji předali matce, která jí podala potřebné léky.

„Při následném výslechu dvacetiletá žena uvedla, že se šla jen projít a vše je prý v pořádku. Policisté požádali její matku, aby na ni více dohlížela a spojila se se sociálními pracovníky, kteří jí pomohou složitou situaci řešit," doplnila k případu mluvčí.