Před několika týdny stejná dvojice psů napadla v Kladně stádo čtyř ovcí s beranem. Jedna ovce nepřežila. Jiný pes v centru Kladna zakousl jorkšíra.

Dva volně pobíhající psi potrhali v Kladně kozy a zadávili ovci, jiný pes zakousl jorkšíra.Dva volně pobíhající psi potrhali v Kladně kozy a zadávili ovci, jiný pes zakousl jorkšíra.Zdroj: Městská policie Kladno

Jak potvrdila mluvčí kladenských strážníků Alena Purkytová, majitel koz zavolal na tísňovou linku. „Strážníci okamžitě přijeli na místo a v přístřešku na pastvině skutečně našli dvě poraněné kozy. Psi už v osadě nebyli, ale podle fotografií, které strážníci chovateli ukázali, se jednalo o stejnou dvojici německých ovčáků, kteří mají na svědomí nedávný případ s ovcemi. Strážníci na místo přivolali republikové policisty a případ jim předali i s totožností majitele psů,“ uzavřela Purkytová.

Psí útulek na Bouchalce u Kladna.
Přeplněný útulek Bouchalka: Lidé stále ještě vrací zvířata pořízená za covidu

Ten má policii i tentokrát co vysvětlovat. Jeho psi totiž napadli jen před několika týdny v lednu u kladenské fotovoltaické elektrárny stádo ovcí. „Rozlícení hafani tehdy jednu ovci zadávili a další zvířata vážně poranili. Strážníci psy zajistili a předali útulku na Bouchalce, kde si je vyzvedl jejich majitel,“ doplnila k případu z ledna mluvčí strážníků.

V Kladně se nejedná o ojedinělý případ a i další nezodpovědná majitelka psa se bude ze svého jednání zpovídat u správního orgánu, protože v centru města venčila svého psa bez košíku a vodítka. Ten se zakousl v Poděbradově ulici do jorkširského teriéra, kterého měla jeho majitelka na vodítku.

Agresivní pes. Ilustrační snímek
Smečka psů napadla dítě u Říčan. Již dříve terorizovala obyvatele Prahy 10

„Vše se odehrálo velmi rychle. Bohužel se ani jedné z žen nedařilo psy od sebe odtrhnout. Až strážníci, kteří prováděli kontrolní činnost a zaslechli křik, od sebe psy odtrhli. Okamžitě naložili zraněného jorkšíra i s vyděšenou slečnou do služebního vozu a převezli je na veterinární kliniku. Lékařka už jen konstatovala uhynutí zvířete,“ uzavřela mluvčí strážníků.