Z dosud neznámých příčin zde jednačtyřicetiletý muž vzal nůž na o tři roky mladší ženu. Způsobil jí bodnořezné rány zejména na levé horní paži i v obličeji.

Na pomoc jí naštěstí přispěchal zbytek rodiny. Agresivního a stále ozbrojeného muže se jim podařilo od ženy odtrhnout a uzavřít ho v jiné místnosti. Zraněné pak přivolali rychlou záchrannou službu. Ta ovšem v konečném důsledku neodvážela pouze jednoho pacienta.

Muž, který byl zamčený ve vedlejším pokoji, si nejspíše uvědomil hrůznost svého činu a obrátil nůž proti sobě. Do bytu dále odmítal pustit i policisty. Jeho stav byl velmi vážný a z místa ho transportoval vrtulník.

V současné době je útočník hospitalizován v Motole. Žena byla ve vážném stavu převezena do střešovické nemocnice. Podle nejaktuálnějších zpráv zatím oba zranění svůj boj o život úspěšně zvládají. „Nyní probíhá šetření, muži hrozí obvinění z trestného činu těžké újmy na zdraví,“ vyjádřila se k případu mluvčí Nováková.

Podle informací, které se podařilo na místě zjistit Kladenskému deníku, se jednalo o bezproblémový pár lidí. Ve vsi nebydleli dlouho a ani sousedé nic podobného nečekali.

„Bylo to pro nás neuvěřitelné. Soused ještě odpoledne sekal před naší bytovkou trávu a s paní se dokonce pusinkovali. Večer měli u nich doma zřejmě nějakou návštěvu. Nic nevíme, jen jsme slyšeli randál, bouchání a křičení. Když ji příbuzní vytáhli, viděla jsem paní už před domem. Dcera ji držela a hrozně se o ní bála. Ovazovali jsme jí hlubokou ránu na ruce ještě s jedním pánem. Bylo to hrozné,“ vylíčila událost sousedka Emílie Plechatá. Zraněnou pak z místa odvezla sanita.

Podle dalších svědků události byl na tom velice špatně po příjezdu policie i pobodaný muž, jenž si nůž vrazil přímo do břicha. Toho musel transportovat vrtulník.

„Na návsi byly davy lidí, které tady jindy nevidíte. I pro nás je to hodně nepochopitelné. Žena tu bydlela tři roky a muž sotva rok. V hospodě byl všehovšudy třikát a nikdo by to do něj neřekl, byl spíše málomluvný,“ popsal útočníka hostinský z Plchova.

Co bylo příčinou vyhroceného domácího sporu je stále předmětem šetření. Podle některých dotázaných lidí v obci se mohlo jednat i o žárlivost. V každém případě lidé z Plchova útočníkovo jednání vesměs odsuzují.

Autoři: Daniela Řečínská, Kateřina Husárová