Procházející osmdesáti tříletou ženu na ulici kolem deváté hodiny ve středu 28. března oslovila neznámá žena s prosbou o rozměnění hotovosti ve výši dvacet korun na drobné mince. Důvěřivá seniorka ve snaze ženě pomoci, ochotně vyndala svoji peněženku. Po otevření přihrádky na drobné mince si pachatelka sama vybírala potřebné množství mincí a seniorce za ně dala dvacetikorunu.

Také čtěte: Stávka řidičů bude přesně za týden

Neznámá žena ovšem při výběru drobných mincí v nestřeženém okamžiku odcizila z této peněženky i bankovku v hodnotě tisíc korun.

Kladenští policisté v současné době po podezřelé ženě pátrají a případ prošetřují jako podezření z trestného činu krádeže.
Policie vyzývá občany, kteří kolem deváté hodiny ve středu 28. března v ulici Cyrila Boudy v Kladně spatřili podezřelou ženu, která zde vybírala drobné koruny z peněženky seniorky, aby poskytli informace na linku 158 nebo na nejbližší policejní služebnu.

Jelikož je předpoklad, že se podvodnice v těchto místech a přilehlém okolí nějakou dobu pohybovala, nelze vyloučit, že mohla oslovit a požádat o rozměnění financí i jiné občany, kteří se také mohli stát obětí trestné činnosti a nebo jako svědci podat informace k popisu pachatelky.

"Kladenští policisté neustále upozorňují občany, aby byli obezřetní a dbali zvýšené opatrnosti na své osobní věci v ulicích měst i obcí, když je osloví cizí osoba a žádá po nich nějakou službu nebo dokonce nabízí jakékoliv zboží, a to nejen na území kladenského okresu.

Nepřehlédněte: Squat z Kyjevských kasáren zmizel, místo něj postaví moderní bydlení

Tito zloději tak zvaní kapsáři umí využít malý okamžik vaší nepozornosti a zmocní se vašeho majetku ve svůj prospěch. Z těchto důvodů je nutné své osobní věci jako jsou doklady, platební karty, peněženky, finanční hotovost, mobilní telefony a další věci mít vždy pod kontrolou a v každém případě je nutné je mít zabezpečeny pod nějakým uzavřením," upozorňuje opakovaně kladenská policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Policie vyzývá občany, aby se vyvarovali kontaktu z těmito pouličními podvodníky a jakmile se s těmito osobami setkají, aby zavolali na linku 158 nebo na nejbližší policejní služebnu. Mohlo by vás zajímat: Kladenští si stěžují na bezpečnost u centra