Více než 400 tisíc korun se od důvěřivých klientů podařilo vymámit třiatřicetileté soukromě podnikající realitní makléřce z Kladna. Se slibem koupě nebo pronájmu bytu či domu od nich vybírala finanční zálohy, ale bydlení jim pak už neobstarala.

Mezi podvedenými je například osmnáctiletá dívka, jíž zbývá jen několik dní do porodu. Té makléřka podvodnice nabídla k pronájmu byt, ve kterém sama žije, ačkoli věděla, že se odstěhovat nemíní. Přesto od ní vyinkasovala zálohu osm a půl tisíce korun. Nastávající maminka a samoživitelka je teď je bez prostředků i střechy nad hlavou.

„Obviněná makléřka je matkou dvou dětí. Své jednání zdůvodnila těžkou finanční situací, kdy její přítel už dva roky nepracuje a obchodu s realitami se nedaří,“ informovala policistka, jež se vyšetřováním podvodů zabývá.

„Žena zájemce kontaktovala na základě jimi podaných inzerátů. Slibovala jim zprostředkování prodeje či pronájmu bytových jednotek v Kladně a domů v okolních obcích. Přitom nebyla majiteli těchto nemovitostí oprávněna takto jednat. Od klientů, jimž nabízela příznivé ceny, vybírala rezervační zálohy až do výše šedesáti tisíc korun,“ dodala policistka.

Na podvodnici byl podán návrh na vzetí do vyšetřovací vazby, ale soud rozhodl že bude stíhána na svobodě.

Vyšetřovatelka nevylučuje, že podvedených osob může být ještě více, než v současnosti třináct známých případů. Pokud jste vstoupili do jednání s makléřkou silnější postavy, blond vlasů a výrazným make–upem, zdánlivě vypadající o něco starší než zmíněných třiatřicet let, a svého bydlení jste se dosud nedočkali, neváhejte se obrátit na uvedená čísla policie.

Byli jste také podvedeni? Volejte 158 nebo 974 873 466