"Vzhledem k tomu, že senior neobdržel žádný materiál a tito dva muži se už nevrátili, pojal poškozený důchodce podezření, že se stal obětí podvodu a celý případ oznámil na policejní služebnu ve Zlonicích. Policisté nyní pátrají po dvou pachatelích, kteří jsou podezřelí z trestného činu podvodu," řekla kladenská policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Popis k pachatelům:

- jeden z pachatelů byl ve věku kolem 40 let, zavalité postavy o výšce cca 170 cm, černé kudrnaté vlasy, oblečen do světlé bundy a montérkových kalhot

- druhý pachatel byl ve věku 30 až 35 let, štíhlé postavy o výšce 180 cm, černé kudrnaté delší vlasy, oděn do šedomodré bundy.

Policie dále vyzývá občany, kteří mohli tyto dva podezřelé pachatele spatřit v obci Zvoleněves nebo v okolí, aby poskytli k těmto podvodníkům bližší informace na policii. Dále policie vyzývá občany, kteří se také stali obětí trestného činu těchto dvou pachatelů a nebo je jen oslovili, aby poskytli informace na nejbližší policejní služebnu nebo bezplatnou linku 158.

Kladenští policisté neustále opakovaně upozorňují občany a především seniory, aby byli obezřetní, dbali zvýšené opatrnosti a vyvarovali se před návštěvností podvodníků- zlodějů. Tito podvodníci se snaží pod záminkou jakéhokoliv smýšleného příběhu vetřít do jejich přízně a poté zneužijí jejich důvěřivosti ve svůj prospěch. Vždy je nutné si ověřit zda tyto cizí osoby, které vás osloví s nabídkou jakéhokoliv zboží nebo služby, se zakládají na pravdě a nejedná se o podvodná jednání. Největším problémem těchto podvodných jednání a krádeží je nevyzpytatelnost pachatelů, kteří za účelem různě vymyšlených příběhů se obohacují ve svůj prospěch a k této trestné činnosti si vybírají především seniory.

Upozornění pro seniory:

- nikdy si nepouštějte do svého obydlí cizí osoby
- nebuďte důvěřiví
- nevěřte žádným příběhům a vždy si danou skutečnost ověřte u svých blízkých
- nikdy neplaťte peníze před vykonáním práce
- pokud vás osloví cizí osoba a nabízí zboží nebo nějakou pracovní výpomoc a požaduje ihned finanční hotovost a nebo se pod záminkou dostat do vašeho obydlí kontaktujte policii.