Mluvčí kladenské policie Jana Dětská sdělila, že ke dveřím domova čtyřiaosmdesátileté ženy přišli dva muži. ,,Pustila je do bytu a souhlasila s tím, že jí nabrousí nože a nůžky. Oni to udělali a chtěli za tuto službu sedm tisíc korun,“ vysvětlila Dětská.

Žena jim prý odpověděla, že to není možné. Nicméně jim peníze dala a navíc od nich chtěla potvrzení. To už ale nedostala. Místo toho oba muži utekli i s penězi Vítěznou ulicí směrem do centra.

Prvnímu muži bylo podle popisu, jenž mají policisté k dispozici zhruba 40 let, byl 180 centimetrů vysoký, střední postavy, světlé pleti a měl tmavé vlasy.

Druhému výtečníkovi bylo asi 55 let, byl 170 centimetrů vysoký, střední postavy. Kdyby měl kdokoliv o podvodnících informace, nechť se ozve na linku 158.

Policisté zároveň upozorňují nejen seniory před nejrůznějšími podobnými praktikami. ,,Varujeme obyvatele, aby dávali pozor na to, komu otevírají dveře bytů nebo rodinných domů. Samozřejmě pokud se jedná o cizí osobu, tak by ji dovnitř vůbec neměli pouštět,“ upozornila mluvčí kladenské policie Jana Dětská.